Jump to content

Pomoc kod otvaranja obrta


Missandei

Preporučene objave

Pozdrav. Otvorila bih obrt za posredovanje u narucivanju nekih oroizvoda iz Eu. Konkretno iz UK i Njemacke.

Kod mene bi dolazio gotov zapakiran proizvod, ja bih ga samo slala na tudje adrese. 

Imam i osobu u UK koja bi to sve prvo narucivala na svoju adresu, pa bih ja odavde bukirala slanje svega meni.

Sto sve trebam napraviti i koje su mi obaveze? 

Hvala puno.

Inace, nisam zaposlena trenutno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 Trebate se registrirati i odabrati neki pravni oblik. Paušalni obrt je porezno najisplativiji oblik, a djelatnost kojom bi se bavili bila bi trgovina na malo u tranzitu. Potrebno je također da osoba u Britaniji ima neki pravni oblik da možete pravdati ulaz robe na carini i u knjigama. Nakon registracije trebate nabaviti PDV id broj i EORI broj. S obzirom da je riječ o trgovini u tranzitu najbolje je da odmah se šalje iz Britanije na adresu krajnjeg kupca da se izbjegnu pravne peripetije oko skladišta i MTU-a jer na ovaj opisani način gore vi morate imati skladište od minimalno 6 m2 sa važećem MTU-om

Objašnjeno vam je tu kad se mora ishodit PDV id. Iako za daljne postupanje bih vam savjetovao da odete do plavog ureda ako ste u ZG jer oni stvarno detaljno i podrobno objašnjavaju poslovanje obrta sa inozemstvom.

uređeno: od ksa W123
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija