Jump to content

što i kako krenuti?


anonimno

Preporučene objave

Trebam pomoć.

Naime kupili smo kuću 2002. godine. Imamo većinu papira. Građevinsku, plaćene komunalije, energetsku suglasnost, situacioni plan... da ne dužim, čini mi se da kuća nikada nije zaprimljena, jer prema planu kuća ne odgovara sadašnjem stanju.

Prema građevinskoj dozvoli iz 1975. dato je da se pola stare kuće (iz 1952) sruši i na njoj izgradi nova. S obzirom da se ova stara kuća počela urušavati, trebamo izvršiti i adaptaciju.

Što bismo prvo trebali napraviti? :-?

hvala svima na savjetima :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dakle ne znam točno što bih sve trebala napisati... Dakle problema su dva.... imamo novu (1975) kuću za koju imamo papire, međutim kuća nikada nije zaprimljena i ona nije napravljena prema situacionom planu. Iznutra je sve drugačije, ulaz nije bočno nego na sredini kuće, nema balkona, zatvoren je itd.

S obzirom da je nazovimo ju "nova kuća" izgrađena samo na polovici stare, to je i navedeno u građevinskoj dozvoli, a stara se počinje urušavati, to je i nije adaptacija (nisam tu sigurna) Dakle trebali bi ju rušiti i zidati.

 

Pitanja su dva, možda mi je malo terminologija više nestručna i kriva pa mi oprostite:

1. Da li za novu kuću trebamo nešto dodatno, kao uporabu dozvolu, novi situacijski plan....i kome se obratiti

2. Kako riješiti staru kuću, trebali bi ju srušiti, ali zidali bismo ju opet istu takvu...

:-?

hvala....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

dakle ne znam točno što bih sve trebala napisati... Dakle problema su dva.... imamo novu (1975) kuću za koju imamo papire, međutim kuća nikada nije zaprimljena i ona nije napravljena prema situacionom planu. Iznutra je sve drugačije, ulaz nije bočno nego na sredini kuće, nema balkona, zatvoren je itd.

S obzirom da je nazovimo ju "nova kuća" izgrađena samo na polovici stare, to je i navedeno u građevinskoj dozvoli, a stara se počinje urušavati, to je i nije adaptacija (nisam tu sigurna) Dakle trebali bi ju rušiti i zidati.

 

Pitanja su dva, možda mi je malo terminologija više nestručna i kriva pa mi oprostite:

1. Da li za novu kuću trebamo nešto dodatno, kao uporabu dozvolu, novi situacijski plan....i kome se obratiti

2. Kako riješiti staru kuću, trebali bi ju srušiti, ali zidali bismo ju opet istu takvu...

:-?

hvala....

Trebali bi za dio kuće iz 1975g koju želite zadržati imati projekt - izvedenog stanja ma uglavnom sve,

a za drugi dio kuće koji želite srušiti trebate imati:

1 projekt uklanjanja

2 novi projekt za novu kuću koju na tom mjestu želite izgraditi i to sve projekte idejne za lokacijsku dozvolu i glavni projekt za građevnu dozvolu...

Treba vam ustvari dosta toga...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija