Jump to content

rastava braka


anadora

Preporučene objave

dala sam zahtjev za razvod braka u osmom mjesecu 2006. preko odvjetnice. No, cekam vec dugo, pa tako sve do sada nisam dobila poziv za bračno savjetovanje u centru za socijalnu skrb u Velikoj Gorici. Molim sve one koji nešto znaju o tome da mi kažu da li se zaista toliko čeka ili je moguće da to netko stopira. Koliko inače traje razvod koji nije sporazumni, koliko najduže. Obvjetnica je poslala dopis u centar za socijalmu skrb prije mjesec dana, ali opet ništa....

Unaprijed se zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Centar je dužan u roku 3 mjeseca pozvati vas i supruga na tzv. "mirenje". No, isto tako, ako ste zahtjev predali direktno sudu, a imate malodobnu djecu, opet će morati posredovati Centar. U svakom slučaju predlažem da sami odete do Centra i vidite u čemu je problem, pa ako treba napišite i požurnicu. U mom slučaju, a nije bio sporazumni razvod, bila su dva ročišta i nakon toga je donesena presuda (ukupno otprilike 2,5 mjeseca). Ako nakon presude nijedno od vas ne ulaže žalbu na presudu ona postaje pravomoćna nakon dva tjedna. Dakle, sve zajedno (Centar i Sud) ne bi trebalo trajati duže od cca 5 mjeseci, tim više što je riječ o V. Gorici. Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uh ..od ne bi trebalo do kako u biti jest, ogromna je nažalost razlika.. kod mene evo traje već dvije godine... nastojte od Centra ishoditi kao što i juicy kaže požurnicom određivanje što prije termina mirenja i nastojte iz Centra, a to sam osobno nažalost teško platila neiskustvo te vrste, po završenom postupku mirenja dobiti privremenu mjeru koja je na snazi do pravomoćnosti presude,,, inače ste nigdje, a to je poprilično stresno jer traje i traje i traje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, ali u Centru za socijalnu skrb su mi rekli da ne mogu ništa napraviti već samo čekati. Ne znam koliki je vremenski razmak od ročišta do ročišta. Želim samo da to što prije sve završi.

Da li se je nužno pojaviti na proces "mirenja" , koliko to vremenski traje i nakon koliko vremena je obično prvo ročište???????????

HVALA :-?:-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vaše je prisustvo na mirenjima nužno je za provođenje i samo okončanje potupka posredovanja, što zna biti jako mučno, posebice ukoliko ste u izrazito lošim odnosima sa suprugom. Ja se osobno nisam znala , nakon tri sata vrijeđanja od strane supruga -mogla-bila u stanju sjesti u auto i vratiti na posao slijedeća dva sata... na postupcima mirenja ukoliko dođe do vrijeđanja i neutemeljenih izjava pokušajte svakako sačuvati vlastito dostojanstvo kao i suprugovo i nemojte se dati uvlačiti u svađe i rasprave i nemojte očekivati da vam se bude dalo za pravo čak i u očitim situacijama. Djelatnici centra trebaju nepristrano procijeniti vas oboje kao osobe-pogotovo roditelje. te bilo kakvo vrijeđanje ikoga od bračnih drugova prvenstveno ne govori dobro o onome koji te uvrede iznosi.. ako ste aspolutno sigurni da vam je zajednički život nemoguć, nastojte održati komunikaciju koja je itekako bitna zbog djece- moj bivši već mjesecima sa mnom ne komunicira, ma koliko ja to htjela i on i njegova cijela obitelj isključivo komunicirju samo s djecom, pa tako s njima dogovara i viđanja i sve bitne teme. Bez privremene mjere i pravomoćne presude (a do toga je vjerujte nažalost dugačak put) morat ćete itekako biti fleksibilni, neogorčeni i krajnje pomirljivi da djeca ne bi još više ispaštala..i ne izlazite, još jednom vam napominjem- bez privremene mjere nakon okončanja postupka mirenja, ne dajte se vrijeđati i nastojte sačuvati dostojanstvo i mir te bar nekakvu komunikaciju sa suprugom, ma koliko to teško bilo. Na tim mirenjima dobijete dojam da ukoliko se pod svaku cijenu ne obranite, da će "stručni tim Centra steći lošiju sliku o vama nego o suprugu.. krivo.. i ne zaboravite, nek vaša odvjetnica napiše požurnicu centru: kod nas je to trajalo tri mjeseca prjie nego su nas pozvali na prvo mirenje, pa u terapeuta, pa drugo mirenja, odnosno zapisnik pa ništa mjesecima, pa kod sudske savjetnice radi donošenja odluke o skrbi (ništa se tamo nije odlučilo, samo se ponovio mučni dijalog sa već završenog postupka mirenja) pa ništa ništa, pa prvo ročište, pa opet dugo ništa pa konačna rasprava i donošenje presude (pred više od 6 mjeseci) koja još nije pravomoćna: ukratko od dana podnošenja tužbe u lipnju 2005 prošlo je mjeseci i mjeseci pa se pripremite da bude trajalo da si sačuvate energiju i živce za svakodnevni život i obveze, pogotovo za skrb o djeci.. moj se borio za skrbništvo, ali sam djecu hranila oblačila lječniku vodila i sve sve ostalo samo i isključivo ja... dakle oboružajte se strpljenjem, zadržite dostojanstvo i hrabro...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija