Jump to content

Rodiljni dopust (nepuno radno vrijeme)


Anika

Preporučene objave

Znam da je bilo vec puno pitanja vezanih uz ovu temu (rodiljni dopust i rodiljne naknade), ali nadam se da ce mi ipak netko odgovoriti na ovo:

 

Prihvatila bih posao na neodredjeno vrijeme, s tim da se radi o pola radnog vremena.

Zanima me kakva su mi prava ako uskoro po pocetku rada ostanem trudna...

 

1) Koliko dugo prije odlaska na rodiljni dopust moram raditi (za sada imam godinu dana radnog staza) kod istoga poslodavca da bih ostvarila pravo na rodiljnu naknadu? Tj., koliko mi placa treba biti isplaceno... Ako to ima ikakve veze...

 

2) Jesu li sva moja prava jednaka kao i onima koji rade puno radno vrijeme? Pretpostavljam da ce se jedino iznos moje naknade razlikovati od njihove buduci da ce mi prosjek placa biti nizi zbog nepunog radnog vremena...

 

3) Ako dodje do komplikacija u trudnoci, procitala sam da je potrebno raditi 12 mj. neprekidno ili 18 mj. s prekidima da bi se ostvarilo pravo na 100% iznosa place. Racuna li se to vrijeme kao i staz, tj. umanjeno za postotak radnog vremena, ili se racuna kao da sam radila u punom radnom vremenu?

 

Za sada ne bih vise gnjavila, nadam se da cete mi imati strpljenja odgovoriti, jer muz i ja bismo silno htjeli bebicu, a dok ne nadjem posao za stalno sanse za to su nam male.

Sada mi se nudi posao za stalno, ali je na pola radnog vremena, pa me zanima je li mi to dovoljno dobra sansa...

Hvala svima unaprijed! Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) da bi ostvarila pravo na 100% rodiljnu naknadu, dakle onakvu kakvi su ti bili prihodi do max cca 4250 kn (bez bolovanja) moraš imati najmanje isplaćene 2 plaće, a inače "redovno" se obračunava 6 posljednjih isplata prije stupanja na rodiljni dopust

2) jednaka su jerbo se rodiljna naknada obračunava prema isplaćenim satima rada, a ne danima rada

3) točno si pročitala o prethodnom stažu osiguranja koji je uvjet za visinu isplaćene naknade za vrijeme bolovanja, a to se vrijeme računa pod staž i to na isti način kao i rodiljna naknada, uz opasku da ovdje nisam 100% siguran, al to bez problema mogu provjeriti, ako je to bitno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na odgovoru!

 

Mene je pod 3) zanimalo (buduci da se duljina radnog staza umanjuje proporcionalno sa smanjenjem radnog vremena) hoce li se meni u slucaju komplikacija u trudnoci racunati da sam radila 12 mjeseci bez prekida ako radim 12 mjeseci, a pola radnog vremena. Jer su mi u radnu knjizicu uvijek pisali manje staza nego sto sam bila zaposlena, buduci da sam bila na pola radnog vremena.

 

Racuna li se to onda kao 12 mjeseci, ili kao 6 mjeseci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija