Jump to content

ugovorno vezivanje radnika zbog edukacije


fani

Preporučene objave

gdje god sam tražila nema definirano, pa zaključujem da je praksa različita od firme do firme, no pitam se ipak da li je legalno (radi se o javnoj ustanovi) vezivati ljude na ostanak u firmi na godinu dana ili penale vrsta vrati s kamatama uloženo pa i ako se radi o seminarčićima... jasno mi je ako poslodavac odluči uložiti u nečiji poslijediplomski od desetak tisuća eura, to mi ima logike da štiti uloženo no u slučajevima kada su radnici defakto prisiljeni od strane poslodavca da idu na updatiranje znanja zbog promjena u tehnologiji i sl. i to su kratke radionice i seminari, - dakle nema povišice plaće jer su "pametniji" već ih "zažnora" ugovorom ostanka u firmi i obvezom prenošenja znanja na druge, pa sada ljudi umjesto da se vesele bježeod edukacije ko vrag od tamjana... zna se desiti da se ugovori nadovezuju jedan na drugi jer se neki procesi vežu jedan na drugi kao inužnost osvježivanja znanja u tom segmentu, pa ista osoba ima i veći broj ugovora na svojim leđima. .. drugi koji su "lijeni i nedovoljno pametni" piju kave i primaju istu plaću ...Da, zaboravih spomenuti, postoji neki pravilnik, interni je i pitam se na temelju čega je zasnovan.. molim vas lijepo, gdje da se više informiram na ovu temu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija