Jump to content

ovrha


anonimno

Preporučene objave

živim u obiteljskoj kući koju je moj otAc nakon smrti moje mAjke pripisao sAmo na svoje ime i 1999.g. kuću založio kod kAmatara.danas je kuća pripala tkz.kamataru A ja sam pokrenuo ostavinu iz koje sAm upućen u parnicu. uz pomoć odvjetnikA pokrenuo sAm niz parnica, tužio ocA i kamatara i nakon 7 godina vođenja parnica /proglašen sAm nasljednikom ali nisam upisAn u knjige/. sada mi prijeti deložacija od strane kamatara a u kući živim isključivo ja i moja obitelj s dvoje malodobne djece i nezAposlena supruga. odvjetniku sam se naplaćao love i love ishodovao je zAbranu prodaje nekretnine dok se ne završe parnice a sAda u ovrsi sud traži da se kućA isprAzni i daje povjerenjje kamataru koji je zA 90 tisuća dem 99.god. postao vlAsnikom kuće kojA je u centru grada i vrijedi najmAnje tristo tisuća eura. molim savjet i ako se netko razumije u pravo jer me odvjetnik sve godine držAo u ovjerenju dA sam zAštićen dok ne dokažem svoja prava A sadA mi prijeti ulicA a druge nekretnine osim svog stana u toj kući ne posjedujem.hvala :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, meni se čini da otpočetka niste bili u pravu. Ako je vaš otac, kao jedini i isključivi zemljišno knjižni vlasnik kuće, tu kuću založio u korist trećega - tada zbog načela povjerenja u zemljišne knjige - treći ne bi mogao izgubiti svoje pravo zbog toga što se vi niste ranije upisali kao (su)vlasnik. Osim ako dokažete da je treći postupao prijevarno i da je znao da dio kuće pripada vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pokušAo sam dokazati da je /treći/ znAo da ja s obitelji živim u kući na koju se upisao nAkon što mu moj otac nije vratio dug ali sve je predugo trAjalo A njegovo pravo je jače /valjda/ od mojeg nasljednog po pokojnoj majci. Napominjem da sam prodao i svoj stan i u tu kuću kAd se kupovAla dao svojih tAdAšnjih 5o tisućA dem što mi isto sud nije uzeo u obzir.

Podnio sam u ovrsi prigovor treće osobe ali sudac me odbio da nemam dobre argumente a svi predmeti koji se vode pred istim sudom nisu završeni /ostavina, parnica iz ostavine, tužba protiv ocA i tužbA protiv kamatAra/ a neki sudac koji nije upooznat s ostalim predmetimA donio je zaključak i traži da se na kući izvrši ovrha i kuća oslobodi od osoba i stvari i to ubrzo.... stvarno neznAm što će biti s obzirom da imAm odvjetnikA već sedam godina koji me uvjerAvAo da će teško doći do deložacije a sada i sam ne zna što bi. Molim ako me netko možda može savjetovati što dA radim i da li me moj odvjetnik pravilno vodi jer sumnjAm u sve nakon svega što sam se naplaćao sudu i odvjetniku a prijeti mi deložacija s obitelji. Na nAvedeni zaključak nije dozvoljen pravni lijek tj.nema prAvo žAlbe. suprotna stranA imA malo jačeg odvjetnika koji je poznAt i čini mi se da je u tome kvaka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moj otac me zatajio kAd se upisao kao jedini vlasnik kuće a nešto nije u redu ni s njihovim ugovorom kojeg sam pokušao proglAsiti ništavnim ali me sutkinja u tome odbila i odbacilA tužbu.IzgledA mi da naše pravosuđe više štiti čovjeka koji je

zA male novce postao vlasnikom jedne nekretnine koja vrijedi puno više nego je posudio novAca i da joj ništa ne predstavlja to što jedna obitelj ide na ulicu i postaje socijaLni slučaj a sud taj isti je u zemljišnim knjigamA donio zabrAnu otuđenja dok se ne riješi parnicA iz ostavine i bio sam nekakako siguran da će se sve riješiti nekakvim pregovorima koje su mi nudili ali su odustali potplativši suca

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija