Jump to content

Molim pomoć!


veki0

Preporučene objave

Help!

 

Svjestan sam činjenice i gluposti da sam sjeo za volan pijan i uvjeren sam da mi se to više neće dogoditi.

Naime odigrali smo nog. utakmicu i oko 18 i 30 otišli kod prijatelja u kafić. Popio sam 3 piva od 0,5 l (natašte cijeli dan). Oko 22,00 krenuo sam doma i sudario se sa vozilom koje je izlazilo sa sporedne na glavnu cestu i čiji vozač nije poštivao znak trokut. Materijalna šteta na oba vozila je mala. Ja sam napuhao 1,46 promila i vozačka dozvola mi je oduzeta na 72 sata. Kada sam upitao policajca ako mi može reči kolika će mi otprilike biti kazna odgovorio mi je svakome prema zaslugama.

Može li mi neko reći koliki mi je raspon kazne za tu glupost koju sam napravio.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Sukladno članku 199. zakona o sigurnosti prometa na cestama, stavku 6, "Novčanom kaznom od najmanje 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako ima u organizmu alkohola iznad 0,5 do 1,50 g/kg ili miligrama u litri izdahnutog zraka, izreći će mu se zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje tri mjeseca i odrediti tri negativna boda."

Pazite, što se tiće naknade materijalne ili nematerijalne štete imate pravo na istu, jer iako ste vi bili pod utjecajem alkohola, drugi je vozač kriv za nastanak štetnog događaja, jer nije poštivao prednost glavne cest (ukoliko su sve činjenice što se naveli potpune i točne.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može li mi neko reći koliki mi je raspon kazne za tu glupost koju sam napravio

 

prethodni odgovor je potpuno tocan i po pitanju kazne i po pitanju naknade stete, a ti budi sretan i tjesi se jer te 0,04 promila dijelilo od znatno strozije sankcije i izvanrednog lijecnickog pregleda...

 

btw, bilo je to malo vise od 3 piva u periodu od 3.5 sati, al nema veze...

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija