Jump to content

moguce?????


anonimno

Preporučene objave

Radio sam kod poslodavca-izvodenje gradevinskih radova i slicno. nakon 1,5 g rad dozivio sam prometnu-potres mozga, natucenje prsa....i nakon 3g rada i 1,5 g poslije nezgode na radnom mjestu padam s lotre. Odmah idem kod doktora, on to karakterizira kao ozljedu na radu i tako to. Ali poslodavac odbija napraviti prijavu ozljede na radu, te sam ju primoran u zakonskom roku sam napraviti. Dolazi mi rjesenje gdje se ne prihvaca povreda kao ozljeda na radu, a pozivaju se na nekakav Pravilnik i to čl 5., a gdje se navodi kao da sam ja s lotre pao jer je to posljedica prometne nezgode. A to kao prvo nije istina, a kao drugo za prometnu i povrede je doboro zano poslodavac i zasto me je onda slao na lotru???? A i mjesec dana nakon pada dobio sam i otkaz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PRAVILNIK

O UVJETIMA I POSTUPKU OSTVARIVANJA PRAVA IZ OSNOVNOG ZDRAVSTVENOG OSIGURANJA S OSNOVE OZLJEDE NA RADU I PROFESIONALNE BOLESTI

 

Članak 5.

Ozljedom na radu ne smatra se ozljeda, odnosno bolest do koje je došlo zbog:

– skrivljenog, nesavjesnog ili neodgovornog ponašanja na radnome mjestu, odnosno pri obavljanju djelatnosti (npr. tučnjava, namjerno nanošenje povrede sebi ili drugome);

– atake kronične bolesti (npr. epilepsija, šizofrenija);

– urođene ili stečene predispozicije zdravstvenog stanja koje mogu imati za posljedicu bolest kao što su: infarkt, moždani udar, bolesti kralježnice s gubitkom funkcije i neurološkim ispadima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija