Jump to content

papiri potrebni za stjecanje prava na 1/1


anonimno

Preporučene objave

Mozete li mi pomoci i napisati (korak po korak) koji su papiri i postupci potrebni za stjecanje prava na 1/1 vlasnistvo?

 

Nasljedstvom sam dobio 1/3 dijela prava na vlasnistvo odredjenih zemljisnih cestica. Sud to jos nije proveo u Zemljisnoj knjizi a dostavljen im je darovni ugovor.

 

Inace u djedovom posjedovnom listu nisu nabrojane sve cestice kao na vlasnickom, takodjer mislim da to i nije 1/3 od cjelokupne imovine iz izvadka zemljisnih knjiga.

 

Jeli ja nasljedjujem kompletan 1/3 dio ili samo ono u posjedovnom listu djeda i kako to da podjelimo da bude 1/1?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uz ovakavo pitanje teško je dati odgovor.

1/3 ste dobili nasljedstvom a sudu je dostavljen darovni ugovor. ??? jeste li tu 1/3 dobili zato što je netko umro ili zato što vam je to netko poklonio?

 

posjedovni i vlasnički listovi ne moraju biti identični. za vlasništvo je relevantno ono što je upisano u vlasničkom listu.

 

uopće se ne razumije tko je vlasnik dijela od 2/3.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bivsi vlasnici su dva brata i sestra i svi su pokojni.

Ja sam unuk jednog od brace i deda mi je darovnim ugovorom prije svoje smrti prepisao nasljedstvo. U sudu je darovni ugovor zaveden pod brojem Z. xxx/xx a nije proveden u sudsko-zemisljnoj knjizi.

 

Njihova podjela vlasnistva bila je u odnosu:

 

1/3 brat

1/3 brat

1/4 sestra

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1/3+1/3+1/4=4/12+4/12+3/12=11/12

 

a treba bit :

 

12/12 ili 3/3 iliti jedno cijelo

 

ako sam dobro shvatila, moglo vam je pripast samo 1/12 .

 

da li braća i sestre imaju naslijednike. ako imju s njima ćete morat napravit razvrgnuće suvlasništva, ali na onoj 1/12 koja bi vjerojatno mogla biti vaša.

 

provjerite zašto nije darovni ugovor proveden. meni to liči da vam je djed nešto darovao što uopće nema, pa zato i nije ništa provedeno. mislim da trebate pokrenuti ostavinu po kojoj ćete dobiti dio koji vam pripada po naslijedstvu i zadovoljiti se 1/12 umjesto 1/3.

 

ali ja nisam pravnik, možda krivo procjenjujem...

:-o:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija