Jump to content

Komplikacije i GO


blekica

Preporučene objave

Pozdrav,

Trebam otvoriti komplikacije u ranoj fazi trudnoće.

Zanima me s obzirom da bi se na posao vratila tek krajem 2022. godine moram li iskoristiti cijeli godišnji za 2021. godinu prije otvaranja komplikacija? Ili poslodavac može/mora isplatiti naknadu za godišnji jer se na posao vraćam poslije 30.06.2022. do kada je rok za korištenje godišnjeg iz prethodne godine.

Nova sam u svemu tome pa molim za mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru.

Znači čl. 85 st. 5 se odnosi i na privremenu nesposobnost za rad zbog komplikacija u trudnoći?Vidim da su navedeni porodiljni i roditeljski dopust, ne i komplikacije.

I još samo pitanje, ako se komplikacije otvaraju s 1.3. za koji period mi poslodavac mora dati potvrdu o plaći? Od 8. mj. 2020 do 1. mj. 2021. ili 9. mj. 2020. do 2. mj. 2021.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da morate podnositi potvrde u nekom periodu prije odobravanja komplikacija, vjerojatno će to biti 8-1 mjesec, ali ako imate i za 9-2, još bolje. Po mom mišljenju, iskoristili biste godišnji odmor tijekom 2021. godine da ne koristite porodiljni, pa onda roditeljski dopust, tako da se čl. 84. st. 5. ZOR-a iz tih razloga primjenjuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija