Jump to content

Prodaja zemlje uz uvjete


helena1979

Preporučene objave

Pozdrav..imam situaciju u kojoj želim kupiti komadić zemlje koji mi je jako interesantan, međutim osoba koja mi ga prodaje traži da potpišem sporazum da na toj zemlji ne smijem parkirati vozilo. Zemlja se nalazi tik uz stambenu zgradu u kojoj živim gdje bi se i inače bilo normalno parkirati. Zna li netko smije li on to tako uvjetovati? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam kakav sporazum potpisujete, nemate vi šta potpisati. Niti nikakvu klauzulu te vrste ne stavljati u kupoprodajni ugovor.

Ponavljam da nitko ne može postavljati uvjete na koji način i kako će kupac koristiti svoje vlasništvo poslije kupoprodaje ili bilo kojeg drugog prenosa vlasništva na pr. darovnog ugovora ili oporuke.

Ako želi zemlju prodati onda neka istu proda. Kasnije se može sporiti oko tog svojeg zahtjeva, ali u drugim odnosima.

Osobno nikada ne bi od ovakvog susjeda ništa kupio, a posebno od osobe koja ucjenjuje, a od takvih se ljudi treba posebno čuvati. Dobro procijenite što se u budućnosti može očekivati od takve osobe bez obzira na pogodnost te parcelice.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija