Jump to content

ZG parking - legalnost naplate kazne


tvojama

Preporučene objave

Pozdrav,

danas sam dobio simboličnu kaznu od 20kn za ne plaćanje parkinga na Prisavlju kod HRT-a (Mjesto gdje sam parkirao označeno crveno).

Zanima me da li mi mogu naplatiti tu kaznu iako nisam parkirao na pravom, asfaltiranom i označenom parkingu nego na komadu zemlje s malo šljunka?
Tu gdje sam parkirao postoji znak i uređaj za naplatu parkinga no to izgleda da se odnosi na pravi parking koji ide paralelno s cestom.

Da li im vrijedi slati e-mail ili da samo prešutim i platim. To mi stvara problem jer u blizini radim i ne želim plaćati parking bezveze ako ne moram jer sa studentskom plaćom jedva da i imam.

 

Crveno - gdje sam ja parkirao
Plavo - normalan parking
Zeleno - uređaj/znak za parking

Capture.PNG

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, drot13 je napisao:

Po kojem točno propisu ( i članku) si kažnjen?

Možda se nisam tocno izrazio.  Na šajbi me docekala "dnevna parkiralistna karta", to jest naplatili su mi dnevni parking. Svi oko mene to nazivaju "kaznom" pa sam se tako i izrazio.

Uglavnom, dobio sam uplatnicu, papiric s generalnim informacijama i ceduljicu s mojim podacima i detaljnije o prekršaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aha, ok. Bilo je već riječi o naplati na šljunčanim površinama (npr. Velesajam) i, koliko se sjećam, mišljenja su bila podijeljena, ali ne znam kako je bilo koji od tih slučajeva završio na sudu.

Kod ovog tvojeg, dio tog parkinga se vodi kao oranica, a dio kao ulica. Sad, koliko precizno je smješten tvoj auto, nemoguće je znati, tako da ne znam kako bi sud to gledao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, drot13 je napisao:

Aha, ok. Bilo je već riječi o naplati na šljunčanim površinama (npr. Velesajam) i, koliko se sjećam, mišljenja su bila podijeljena, ali ne znam kako je bilo koji od tih slučajeva završio na sudu.

Kod ovog tvojeg, dio tog parkinga se vodi kao oranica, a dio kao ulica. Sad, koliko precizno je smješten tvoj auto, nemoguće je znati, tako da ne znam kako bi sud to gledao.

Za 20kn mi nema smisla glavu razbijat. Potražit ću sreću negdje drugdje. 

Hvala ti na pomoći.

uređeno: od tvojama
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija