Jump to content

Drugi mirovinski stup


Ndado

Preporučene objave

S obzirom da sam umirovljen 2010. godine kao pripadnik MUP-a, po posebnim propisima, dobio sam mirovinu samo iz prvog mirovinskog stupa iako su mi po zakonu iz plaće uzimali i u drugi stup. U drugom sam stupu imao uplaćenih nekoliko desetaka tisuća kuna koji nisu ušli u izračun s objašnjenjem da se nama po posebnim propisima (vojska, policija, itd.) uzima u obzir samo iz prvog stupa. No uplata u drugi stup je moj novac za koji smatram da ga je država doslovno otela, zanima me kako bih mogao doći do svog uplaćenog novca.

uređeno: od Ndado
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tu lovu iz II stupa su prebacili u I onda ti izračunali mirovinu kao da si bio samo u I stupu.U izračun mirovine ne ide koliko je uplaćeno i I i II stup nego je bitna tvoja plaća u odnosu na prosječnu u državi.

I da si mogao dobivat mirovinu iz oba stupa iz tog drugog si mogao uzet samo 10% za isplatu a za ostalo bi dobivao mirovinu.

Ukratko nema više te tvoje love.

Od 2015 PS-ovci su se morali odlučiti ili samo iz jednog ili iz oba stupa.A godišnje usklađenje ide samo na mirovinu iz I stupa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija