Jump to content

Skripta iz Organizacije pravosuđa


anonimno

Preporučene objave

Učim i u stisci sam s vremenom, pa me zanima je li skripta iz organizacije pravosuđa ažurirana (radi se o skripti objavljenoj na onoj stranici na kojoj su sve skripte i literatura).

Dakle, zanima me mogu li se 100% pouzdati u tu skriptu prilikom učenja.

Znam da svaki ispitivač ima još neka svoja dodatna pitanja, međutim, ovo bih htjela znati radi onog osnovnog znanja.

 

H V A L A ! :thankyou:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja organizaciju učim tako da sam u svim zakonima označila pitanja.

Ovu skriptu sam samo na brzinu preletila, čisto sad iz znatiželje, čini mi se ok ovako brzinski, od grešaka sam uspjela primjetiti da su navedene 4 isprave koje moraju biti u obliku j.b. akta. Nisu više 4, nego 3 - vidi Z o JB.

Sorry, ali nemam vremena detaljno proučavat skriptu po kojoj ne učim.

Sretno!

Btw. ne znam da li je to ona ista koja je i kod malog ivice, ta je navodno dobra. (sastavio kolega po prošlogodišnjim predavanjima sa seminara)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ucih po toj skripti i takoder mogu reci da je izvanredna. Jedini je problem u navedenoj problematici (ne u samoj skripti) sto je uredena toliko nepovezano i nekonzistentno da se covjek zapita: Treba li razloge nefunkcioniranja sudstva traziti u materijalnim, društvenim odnosno konkretnim zivotnim odnosima ili, sto bi bilo pravilnije, u apstraktnoj normi (praemissi maior) koja ne zna primjerice dati dosljedan odgovor na pitanje da li zalba protiv odluke o razrjesenju odnosno stegovnoj odgovornosti sudaca izjavljena Ustavnom sudu odgađa provedbu ili ne (čl.19a i čl. 2. Z o DSV-u). Da ne nabrajam dalje jer ne bi onda imao vremena vise danas, a i vjerovatno do kraja vikenda, nista uciti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čl.19a i čl. 26 ZDSV!

 

je napisao:

Ja ucih po toj skripti i takoder mogu reci da je izvanredna. Jedini je problem u navedenoj problematici (ne u samoj skripti) sto je uredena toliko nepovezano i nekonzistentno da se covjek zapita: Treba li razloge nefunkcioniranja sudstva traziti u materijalnim, društvenim odnosno konkretnim zivotnim odnosima ili, sto bi bilo pravilnije, u apstraktnoj normi (praemissi maior) koja ne zna primjerice dati dosljedan odgovor na pitanje da li zalba protiv odluke o razrjesenju odnosno stegovnoj odgovornosti sudaca izjavljena Ustavnom sudu odgađa provedbu ili ne (čl.19a i čl. 2. Z o DSV-u). Da ne nabrajam dalje jer ne bi onda imao vremena vise danas, a i vjerovatno do kraja vikenda, nista uciti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija