Jump to content

Može li mi se ovršiti stan radi HRT pristojbe


mrkva991

Preporučene objave

Pozdrav,

došla mi je ovrha za HRT, nisam dobivao račune zadnjih 36 mjeseci, ovrha je samo za 6 mjeseci. Adresa na kojoj je prijemnik nije u zadnjih 18 mjeseci bila mjesto gdje živim. Više nemam bankovni račun u Hrvatskoj i ne živim u Hrvatskoj.

HRT mi kaže da je sve osim tih 6 mjeseci plaćeno, ali ja nisam plaćao ništa od toga.

Novi vlasnik stana mi u tih 18 mjeseci nije nikakve račune dao da su stigli od HRT-a. Novi vlasnik nema TV i on ne plaća ništa.

Da platim pristojbu pa se onda žalim ili čekam zastaru?

Kako nemam bankovnih računa, a jedino što imam je nekretnina, hoće li mi ovršiti nekretninu? Kako ne živim u Hrvatskoj, već je prošao rok od 8 dana za uplatu, a ni tu obavijest o dugu nisam dobio. Tako da je pokrenut ovršni postupak.

Hvala!

uređeno: od mrkva991
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, prošao je rok. Ispada da imam još ovrha. Kontaktirao sam predstavnika ovrhe i već mi je na te druge ovrhe došao i dodatni trošak s kamatama.

Mislio sam da je zastara godinu dana.

Valjda se ne mogu žaliti jer očito nisam odjavio pristojbu. Platit ću ove ovrhe, ali očito ne mogu zaustaviti nove, trebale bi doći još dvije jer račune i dugove nisam vidio.

Hvala na informaciji. Nemam ništa osim nekretnine.

Mogu li kako saznati je li mi se već ovrha izvršava na nekretnini ili na nekoj imovini koju ne znam da imam?

uređeno: od mrkva991
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, mrkva991 je napisao:

Valjda se ne mogu žaliti jer očito nisam odjavio pristojbu.

Trebate što prije riješiti tu odjavu pristojbe.  

prije 6 minuta, mrkva991 je napisao:

Mogu li kako saznati je li mi se već ovrha izvršava na nekretnini ili na nekoj imovini koju ne znam da imam?

Nema takve ovrhe.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Baš sam kontaktirao HRT. Rekli su da mi neće oprostit ništa i dužan sam sve, uključujući i ovaj mjesec, bez obzira što već 36 mjeseci ne dobivam račune i nemam prebivalište u Hrvatskoj. Morao sam se javiti i njima kad sam otišao iz zemlje.

Samo mi nije jasno zašto nisam nigdje obavješten o svim ovrhama, već su i ove nove za 2020. u postupku i ne razumijem kako mi FINA još nije ništa zaplijenila jer su kamate eksplodirale.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba provjeriti kod javnih bilježnika koji su Vam vodili postupke, na koji način Vam je izvršena dostava i kako su rješenja postala pravomoćna. Možda postoji mogućnost za ukidanje klauzula pravomoćnosti i ovršnosti. Ako već postoji ovršna isprava, to nikako ne mora značiti da je ista dostavljena FINA-i na provedbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provjerih s bilježnikom i moram doći osobno pogledati spise i angažirati odvjetnike da mi se nešto vraća na prijašnje stanje. Sve ovrhe su slane na adrese kad prebivalište nisam imao u Hrv (MUP je dobio odjavu puno prije ovrha). Na kraju je sve završilo na oglasnoj ploči i to je to.

Nemam vremena bar idućih godinu dana ići nazad u Hrvatsku.

Ovo je ogromna asimetrija kad im je tako jednostavno stvarati dug.

Ne razumijem zašto meni koji sam redovno plaćao nisu samo javili da nisam platio prvi mjesec ili bar 3 mjeseca za redom. Zašto nisu kontaktirali banku gdje sam prije plaćao, naći moj broj telefona ili email? Baš dobar primjer loše korisničke podrške.

uređeno: od mrkva991
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, mrkva991 je napisao:

Provjerih s bilježnikom i moram doći osobno pogledati spise i angažirati odvjetnike da mi se nešto vraća na prijašnje stanje. Sve ovrhe su slane na adrese kad prebivalište nisam imao u Hrv (MUP je dobio odjavu puno prije ovrha). Na kraju je sve završilo na oglasnoj ploči i to je to.

Ako je dostava vršena na adresu na kojoj u to vrijeme niste imali prijavljeno prebivalište ili boravište, tada imate opravdanu osnovu za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti, te vraćanje predmeta na početak.

prije 3 minuta, mrkva991 je napisao:

Nemam vremena bar idućih godinu dana ići nazad u Hrvatsku.

Opunomoćite odvjetnika.

prije 4 minuta, mrkva991 je napisao:

Ne razumijem zašto meni koji sam redovno plaćao nisu samo javili da nisam platio prvi mjesec ili bar 3 mjeseca za redom. Zašto nisu kontaktirali banku gdje sam prije plaćao, naći moj broj telefona ili email?

Zato što to nije posao vjerovnika, odnosno dug se naplaćuje u ovršnom postupku, a ne telefoniranjem i sličnim radnjama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 27 minuta, Borbena7 je napisao:

Zato što to nije posao vjerovnika, odnosno dug se naplaćuje u ovršnom postupku, a ne telefoniranjem i sličnim radnjama.

Da, razumijem, samo ima toliko drugih servisa koje plaćam i koje zaboravim platiti jedan mjesec jer propustim email s računom ili se zagubi u pošti, i onda dobijem vrlo brzo email propuštene uplate jer očito im je stalo do toga da im i dalje plaćam, a ne da mi pošalju ovrhu pa onda ja ukinem uslugu jer mi se neda više plaćati nešto gdje će me ovršiti svaki put.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija