Jump to content

Neevidentirani staž


xpsp1a

Preporučene objave

Pozdrav,

1994 godine mobiliziran sam sa burze na rad u MORH-u. Ta mobilizacija je trajala do 3 mjeseca 1997 kada sam primljen u radni odnos u MORH. 

Ured za obranu mi je izdao potvrdu o posebnom radnom stažu u periodu od 1994 do 30.06.1996. koji mi je upisan u radnu knjižicu

Za period od 01.07.1996 do 28.02.1997 nemam ništa evidentirano, kao da nisam postojao, a uredno sam radio na svom radnom mjestu

 Dali je moguće pokrenuti kakvu tužbu za tih neevidentiranih 8 mjeseci koje sam radio a nemam nikakvog dokaza o tome ili je nastupila kakva zastara

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

za rad nakon rata mislim da ste bili u statusu pričuve, nije se plaćao nikakav doprinos, mirovinsko i zdravstveno na vašu naknadu za rad. Niste imali ni Ugovor o radu ni Ugovor o djelu.

Temeljem takvog statusa nigdje vam nije ni mogao biti evidentiran mirovinski staž za razliku od istog statusa u Domovinskom ratu kad vam je mirovinski staž evidentiran u dvostrukom trajanju, temeljem posebnog propisa.

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Taj dio koji spominjete me i muči, u kakvom sam ja bio statusu 8 mjeseci? Gdje je regulirano da "pričuva" može raditi bez ikakve evidencije o tome. Jasno mi je da nemam pravo na normalan mirovinski staž jer nisu uplaćivani doprinosi, ali poslije 30.06.1996 kada je službeno završio rat ne žele priznati ni poseban staž. Dakle, radio sam u istoj kancelariji 9-17, od 1994 do 2002, i imam rupu od 8 mjeseci. To meni nije normalno...Inače poznajem i nekoliko žena koje su tako radile i do 1999 godine, i sada imaju rupu od 3 godine...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija