Jump to content

suvlasništvo


blaumajzl

Preporučene objave

Dva smo suvlasnika na nekretnini (ribnjak) u omjeru pola_pola.Istu smo nekretninu svaki suvlasnik pojedinačnim ugovorom iznajmili na 25 godina Zakupoprimcu koji nas uvjerava da mu je cilj čim prije istu i kupiti,a što je i naš (suvlasnika) cilj.Ulaskom u posjed Zakupodavac čini niz radnji bez suglasnosti vlasnika i dozvola nadležnih tijela ,od rušenja postojećih sjenica do izrade novih,te nas i dalje obmanjuje o namjeri kupovine iste nekretnine.Uviđajući da od kupovine nekretnine od strane Zakupodavca nakon gotovo 4 godine neće biti ništa,suvlasnici u međusobnom  dogovoru odlučuju u cijelosti oglasit i prodati putem agencija za promet nekretnina navedeni ribnjak,a što i čine.U međuvremenu događa se obrat te drugi suvlasnik mimo dogovora i ugovora sa agencijama potpisuje predugovor o prodaji svog suvlasničkog dijela na obročnu višegodišnju otplatu sa Zakupoprimcem .Tim činom mene dovode u situaciju da se nekretnina više nemože prodavati u cijelosti,a suvlasništvo nitko neće kupiti njer je ribnjak u dugogodišnjem najmu a novi budući vlasnik ga ne želi prodavati u cijelosti .Postoji li mogućnost spriječavanja ove transakcije od strane drugog suvlasnika i kakva su moja daljnja prava s obzirom da mi se u perspektivi događa situacija da mi je Zakupodavac s jedne strane u zakupu ,a s druge strane u suvlasništvu sa mnom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija