Jump to content

Porodiljni i otkaz


GoMir

Preporučene objave

Poštovani, 

 

molim savjet. Zaposlena sam na neodređeno. Poslodavac mi je prilikom razgovora oko povratka na posao nakon porodilnog rekao da više ne računaju na mene, odnosno da će mi dati otkaz. Za vrijeme porodiljnog sam predala papire za produljenje porodiljnog zbog njege djeteta (beba je na vježbama na Goljaku) i to sam im tada i rekla. Oni su spomenuli isplatu 2 plaće i godišnjeg bez obveze dolaska na posao, nakon čega ide prekid radnog odnosa. 

Moja pitanja su: 

1. Ima li poslodavac pravo dati otkaz dok sam na korištenju produljenog porodiljnog? 

2. Obzirom na njihovu ponudu i zbog svoje financijske situacije planirala sam dogovoriti rad na pola radnog vremena za vrijeme dok sam na produljenju. Da li je poslodavac dužan omogućiti mi rad na pola radnog vremena ili može to i odbiti? 

3. Da li je privatnik dužan isplatiti otpremninu kada zaposleniku daje otkaz ili se radi o dobroj volji poslodavca?

4. Imam otkazni rok 60 dana. Da li mi je poslodavac dužan isplatiti cijelu plaću za vrijeme trajanja otkaznog roka? 

 

Hvala unaprijed na pomoći

2. Planirala sam 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija