Jump to content

Zaštita primanja i imovine


Tuzna32

Preporučene objave

Smiju li roditelji pravnim putem traziti/ucjenjivati djecu da im izdvajaju mjesecni iznos i na njih prepisu imovinu?

Neudana sam i imam stan u vlasnistvu te solidna primanja. Roditelji imaju primanja i svoju imovinu, medutim zadnjih pola godine mi prijete da ce mi navuci policiju i pravne sluzbe na vrat da im mjesecno moram davati odredeni iznos za uzdrzavanje te da imaju jednaka prava na moj stan kao i ja, iako sam ja ta koja je digla i otplacuje kredit za isti.

Obzirom da se spominjalo po vijestima da ce se uvesti zakon da djeca moraju uzdrzavati roditelje, zanima me kakva je trenutna situacija tj je li njihova prijetnja ostvariva. Nisam jedinica, ali sam jedina od troje djece koja nema svoju obitelj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pričaju oni Vama priče bez pokrića! 

Punoljetno dijete dužno je uzdržavati roditelja koji nije sposoban za rad, a nema dovoljno sredstava za život niti ih može ostvariti iz svoje imovine. Nadalje, roditelj treba pokrenuti sudski postupak radi uzdržavanja, a u kojemu treba dokazati da su uvjeti ispunjeni. 

Prema tome neka Vas slobodno tuže (tužba bi se trebala odnositi i na ostalu djecu), a do tada ne dajte svoja primanja i ponašajte se kao stvarni vlasnik svog stana. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija