Jump to content

Prekid godišnjeg odmora zbog alkotestiranja


Lupus in Fabula

Preporučene objave

Poštovani.

Danas su kolege komunalni radnici zatečeni od nadređenog kako po ovoj vručini ispijaju "pivu" dok popravljaju dio cjevovoda. Kako u cijeloj tvrtci trenutno imam samo jednog čovjeka koji je za zaštitu na radu, a taj čovijek je trenutno na godišnjem ljudi iz tvrtke su ga zvali da dođe na radno mjesto i alkotestira te radnike. Svi radnici su imali 0.00% osim jednog koji je imao 0.25%. Kolega koji ima pravo alkotestirati je došao u kratkim hlačama, obavio alkotestiranje i otišao doma. Ne znam dali je bilo zapisnika i kako je prošao taj sa 0.25% ali sve koji imaju i malo alkohola se kažnjava kod nas. Da napomenem još jednu stvar. U tvrtci je donjeta odluka o načinu oblačenja tj nekakav kodeks i taj koega iz zaštite na radu krši taj kodeks svojom pojavom u kratkim hlačama i natikačama.

Recite mi da li može sa godišnjeg biti pozvan da alkotestira ljude i onda ode doma? 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaš problem je alkohol, a njegov što je to morao obaviti za vrijeme godišnjeg odmora. U protivnom znači da možete piti dok je on na godišnjem odmoru. Proučite Pravilnik o testiranju na alkohol, droge i druga opojna sredstva, te Pravilnik o radu, jer u slučaju ponavljanja ovakvog ponašanja sankcije mogu biti znatno teže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jasno mi je šta želite reći. Komunalni radnici su inače ljudi kojima alkohol nije strana stvar. Imali smo i primjera gdje neki dolaze na posao sa 1% ili 1.5% alkohola u krvi i ostavljalo ih se nakon alkotestiranja da ostaju raditi jer nema dovoljno ljudi. Nikako ne podržavam alkoholiziranje na poslu tj opijanje, ali za vrijeme pauze popiti pivu ili kroz 8 sati dvije ne bi trebalo nikome stvarati probleme. Iz priloženog se vidi da im te "pive" nisu niti naškodile ako su ih i pili jer su svi osim jednoga imali 0.00%, a taj koji je i napuhao 0.25% kaže da mu je to od noć prije! Danas je teško pronači radnika, a pogotovo dobrog komunalnog radnika koji će kopati po sunjari ili ledu za 4500kn i onda im se to tako vrača. Inače sam sindikalni povjerenik i zaštiti ću te ljude iako nisu u mom sindikatu jer znam koliko im je teško i onda ih se još terorizira sa alkotestiranjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija