Jump to content

branitelj po službenoj dužnosti


legalega

Preporučene objave

Pozdrav

zanimaju me podaci vezani uz branitelja po službenoj dužnosti

molio bih vas ako mi mozete dati neke linkove, ili adrese kome se mogu obratiti za takve podatke

Naime,potrebna su mi imena, tarife po kojima rade, kriteriji po kojima se određuju i slično???

obratio sam se već županijskom i općinskom sudu, također i ministarstvu pravosudja,al me zanima ak neko zna još kakva mjesta gdje se mogu podrbonije informirati.

puno hvala

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako vam treba branitelj po sl. dužnosti, vjerojatno se radi o kaznenom postupku. to trebate zatražiti od suda koji vodi postupak. ako udovoljavate uvjetima iz ZKP-a bit će vam dodijeljen. ako se radi o nekom drugom postupku, probajte se obratiti Hrvatskoj odvjetničkoj komori za zahtjevom za besplatno zastupanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

u pravilu svi branitelji mogu biti branitelji po službenoj dužnosti odredivanjem od strane suda i samo iz opravdanih razloga mogu izbjeći tu obavezu.

Kriterij za odredjivanje u pravilu ne postoji ,postavljaju se redosljedom s tim što kao i u svakoj drugoj struci ,postojeadvokati/odvjetnici kojima je KZ "bliži" pa ne izbjegavaju ovu dužnost i naravno stvara se praksa da su češće imenovani

Tarife su jednake kao i u situacijama kada ga sami angažirate

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija