Jump to content

Javna izmjera


Sims

Preporučene objave

Pozdrav,

U posjedu sam jedne katastarske cestice na kojoj se vodi jos suvlasnika, ima i umrlih. Tu bi trebao rjesiti vlasnistvo 1/1. Također treba provesti parcelaciju prema stvarnom stanju jer je u katastru neko staro stanje. Javna izmjera je prosla 2017g. Do sad jos nije provedeno javno izlaganje. Nigdje ne mogu dobiti informaciju kad ce to tocno biti, moze za 1god moze za 10god. Ja imam u planu gradnju kuce. Sto je vasa preporuka sto tu napraviti kako najbrze rjesiti vlasnistvo za gradnju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 20. 08. 2021. at 22:03, Davor80 je napisao:

Upali ste u žrvanj birokracije, ali koja je novom katastarskom izmjerom u našem slučaju riješila ama baš sve spomenute probleme. Postupak je trajao dobrih deset godina, pa Vam osim strpljenja ne preostaje ama baš ništa drugo.

Moze se to navodno rijesiti i angaziranjem odvjetnika i pokretanjem redovnog postupka. Ne znam kolikk bi trajao ni kostao taj postupak.

Nazalost 10god mi je predugo i nije mi prihvatljiv taj period. Moram rjesiti stambeno pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smisao nove katastarske izmjere je i bio da se ovakvi problemi riješe u najkraćem mogućem roku i na najjednostavniji mogući način. Svakako da se u pojednostavljivanju apsolutno uspjelo, ali što se skraćivanja postupka tiče, tko će ga znati. Ono što se u manjim gruntovnicama riješi u nekoliko tjedana, u Zagrebačkoj traje godinama. Na javnom izlaganju nam je rečeno da onaj tko nije zadovoljan uvijek može pokrenuti sudsku parnicu. Tako je i pristojno otpiljen predstavnik Grada Zagreba s nekakvim svojim nebuloznim zahtjevima prema našim nekretninama koji potječu još iz doba SFRJ. Nakon četiri godine još uvijek nema sudskih tužbi. Ako prođe, prođe. Nije prošlo, zahvaljujući državi koje se postavila iznad građana i njihovih svakodnevnih problema i "problemčića" ( npr. vse bum vas tužil zbog međe) kako bi konačno riješila nagomilane probleme s nekretninama naslijeđene valjda još iz doba Stare Jugoslavije. Vi ste svakako oštećena strana u ovom postupku, ali iskreno sumnjam da bi Vas država u ovom trenutku pitala za bilo što. Jednak je odnos prema običnom građaninu koji se sam zastupa kao i onom koji je poslao odvjetnika. Kamo sreće da se i u svim ostalim slučajevima RH postavlja kao neprikosnoveni autoritet. Kad vidiš u prostoriji hrpu domorodaca koji se ne usude pisnuti dok im službenik objašnjava kakvo će stanje biti preneseno u gruntovnicu pa ma što oni o tome mislili, a prethodno su desetljećima vodili međusobne besmislene parnice zbog nekoliko kvadrata zemljišta, dođe ti nekako toplo i milo oko srca. Može se ova zemlja dovesti u red, može, ali treba htjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Davor80 je napisao:

Smisao nove katastarske izmjere je i bio da se ovakvi problemi riješe u najkraćem mogućem roku i na najjednostavniji mogući način. Svakako da se u pojednostavljivanju apsolutno uspjelo, ali što se skraćivanja postupka tiče, tko će ga znati. Ono što se u manjim gruntovnicama riješi u nekoliko tjedana, u Zagrebačkoj traje godinama. Na javnom izlaganju nam je rečeno da onaj tko nije zadovoljan uvijek može pokrenuti sudsku parnicu. Tako je i pristojno otpiljen predstavnik Grada Zagreba s nekakvim svojim nebuloznim zahtjevima prema našim nekretninama koji potječu još iz doba SFRJ. Nakon četiri godine još uvijek nema sudskih tužbi. Ako prođe, prođe. Nije prošlo, zahvaljujući državi koje se postavila iznad građana i njihovih svakodnevnih problema i "problemčića" ( npr. vse bum vas tužil zbog međe) kako bi konačno riješila nagomilane probleme s nekretninama naslijeđene valjda još iz doba Stare Jugoslavije. Vi ste svakako oštećena strana u ovom postupku, ali iskreno sumnjam da bi Vas država u ovom trenutku pitala za bilo što. Jednak je odnos prema običnom građaninu koji se sam zastupa kao i onom koji je poslao odvjetnika. Kamo sreće da se i u svim ostalim slučajevima RH postavlja kao neprikosnoveni autoritet. Kad vidiš u prostoriji hrpu domorodaca koji se ne usude pisnuti dok im službenik objašnjava kakvo će stanje biti preneseno u gruntovnicu pa ma što oni o tome mislili, a prethodno su desetljećima vodili međusobne besmislene parnice zbog nekoliko kvadrata zemljišta, dođe ti nekako toplo i milo oko srca. Može se ova zemlja dovesti u red, može, ali treba htjeti.

Koliko je vama vremena proslo od izmjere do upisa u zemljisne knjige?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od 2008. kada je država donijela formalnu odluku da kreće u postupak odabirom izvođača, do 2017. kada je bilo javno izlaganje. Za upis u zemljišne knjige uistinu ne znam jer nisam pratio, ali je u ovom trenutku ama baš sve sređeno, prepisano je stanje s terena/katastra u gruntovnicu, u skladu s izjavama tadašnjih posjednika, sada i stvarnih vlasnika. Koliko se sjećam, već su se 2017. mogli naći na Internetu novi katastarski i gruntovni podaci. Postoji službena odluka iz 2019. kojom Ravnatelj državne geodetske uprave donosi Odluku o stavljanju u službenu uporabu novog katastarskog operata pa pretpostavljam da je to konačan datum, jer nikakvo službeno rješenje nisam dobio na kućnu adresu, samo hrpu poziva, za svaku česticu posebno, što i Vas tek čeka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija