Jump to content

Nastavak rada nakon 65. godine


GabiM

Preporučene objave

Izjavila sam poslodavcu želju za nastavkom rada nakon navršenih 65 godina jer je moje radno mjesto bilo takve naravi da moje godine ne bi trebale biti smjetnja u obavljanju posla. Poslodavac me obavijestio da će moj radni odnos završiti krajem godine, bez obrazloženja. Tražila sam da mi obrazlože svoju odluku, a obrazloženje je bilo tipa da žele što prije primiti novu osobu. Nakon mog umirovljenja raspisan je natječaj za moje bivše radno mjesto koji je poništen iako je bilo puno zainteresiranih. Za obavljanje mojih bivših postova postavljena je osoba iz tima službe koju sam do tada ja vodila. Moje je pitanje: imam li osnova za tužbu za diskriminaciju prema dobi jer nakon mog umirovljenja nije došlo do promjena koje bi mogle biti uzrok potrebe za nekim drugačijim profilom radnika. Naime, najavljivana reorganizacija unutar firme nastupit će tek s 1. 10. do kad sam ja namjeravala raditi. Moja su se primanja s odlaskom u mirovinu znatno smanjila i držim da sam oštećena za razdoblje u kojem sam mogla i dalje raditi i zarađivati punu plaću. Dakako, nije nevažno niti to što se osjećam povrijeđeno kao osoba (napominjem da sam pri odlasku u mirovinu dobila nagradu kao zaslužni djelatnik, što bi trebalo biti dokaz da sam dobro obavljala svoj posao, pa osim godina, tj. činjenice da su me se htjeli riješiti ne vidim drugi razlog zbog kojeg me poslodavac nije zadržao na poslu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija