Jump to content

Električni bicikli iznad 25 km/h ?


LouisC

Preporučene objave

Pozdrav,

kakva je trenutna zakonska regulativa vezana za e-bike sa motorom koji radi na brzini većoj od 25 km/h ? Koliko sam shvatio trenutne promjene zakona zahvaćuju samo e-romobile. Što se očekuje na tom polju ? 

Mogu li po sadašnjem zakonu upravljati kategorijom AM vozila ako imam položenu B kategoriju ? 

S Poštovanjem !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , LouisC je napisao:

Pozdrav,

kakva je trenutna zakonska regulativa vezana za e-bike sa motorom koji radi na brzini većoj od 25 km/h ? Koliko sam shvatio trenutne promjene zakona zahvaćuju samo e-romobile. Što se očekuje na tom polju ? 

 

Bicikl je definiran Zakona o sigurnosti prometa na cestama kao vozilo koje ima najmanje dva kotača i koje se pokreće isključivo snagom vozača ili koje je opremljeno pedalama i pomoćnim električnim motorom, čija najveća trajna snaga nije veća od 0,25 kW i koja se progresivno smanjuje do nule kad brzina dostigne 25 km/h, ili prije, ako vozač prestane pokretati pedale. Dakle, trajna snaga motora ne smije premašivati navedenu vrijednost, a brzina 25 km na sat te moraju biti osim elektromotorom opremljeni i pedalama. Za električni bicikl ne postoje nikakve obveze u smislu registracije i posjedovanja vozačke dozvole, ali je propisana obvezna oprema za bicikle. Uskoro će doći do promjene Zakona o sigurnosti prometa na cestama, kada će na ovom polju biti izmjena, a tako i romobila.

Ukoliko imate B kategoriju, automatski imate pravo upravljati vozilima AM kategorije. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija