Jump to content

zastara


anonimno

Preporučene objave

Molim za pojašnjenje, jer čitajući postove odgovor ne nađoh:

koja je razlika između relativne i apsolutne zastare kaznenog progona?

 

Razumijem da se protekom 2x onoliko vremena koliko Kazneni zakon propisuje od počinjenja, ne može više poduzeti progon i to je apsolutna zastara.

Ali nije mi jasan smisao instituta relativne zastare?

 

Ne radi se ni o kakvom konkretnom slučaju, već se jednostavno nadam da će netko dobre volje odvojiti minuticu i pojasniti mi razliku.

Hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

prije svega:

 

iskljucite caps lock, cujem ja dobro iako je rano subotnje jutro i uz to jos kisovito...idealno za spavanac... :-)

 

 

je napisao:

.. ALI SE VODIM U KRIM EVIDNCIJI. POZDRAV ST.

 

ako mislite na kaznenu evidenciju, to znaci da je protiv vas vodjen i pravomocno dovrsen kazneni postupak za to djelo..

 

da li ste na to mislili ili na nesto drugo pod tim "krim. evidencija" ?

 

 

jer odgovor o zastari onda s tim nema nikakve veze...onda vas zanima postupak rehabilitacije...?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DA MISLIJA SAM NA POSTUPAK REHABILITACIJE . KAZNENI POSTUPAK JE VOĐEN I PREDAT DRŽAVNOM ODVJETNIŠTVU U OŽUJKU 1995 GOD.A 1994 SAM PRIJAVLJEN ZA TO DELO I NIKAD VIŠE NISAM DOBIJA NIŠTA OD SUDA NI POLICIJE A VDIM SE U EVIDENCIJI POLICJE SAMO ZA TO A NI TO NISAM NAPRAVIJA PA ME ZANIMA KOJI JE POSTUPAK BRISANJA I KOME SE OBRATIT JER ME TO MUČI JER NEMAM MRLJE U SVOM ŽIVOTU .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da se protiv vas vodio kazneni postupak i kako je zavrsio?

znate li kakva je bila sudska odluka?

ako jeste, tada se presuda kao podatak o vasoj osudjivanosti vodi u kaznenoj evidenciji pri Ministarstvu pravosudja..taj podatak nije javan i nitko ga osim suda i drz. odvjetnistva ne moze dobiti..

 

ako nije bilo postupka, pa u policijskim evidencijama ostalo da ste nekada davno prijavljeni, to vam nista posebno ne bi trebalo stetiti..

 

i jos jedno pitanje:

da li je brat prijavio da ste pocinili kazneno djelo na njegovu stetu? da je on ostecen? i kojim tocno kaznenim djelom?

 

ako je tako, ako je kradja u pitanju ili teska kradja, onda i nije vodjen kazneni postupak po sluzbenoj duznosti od strane drzavnog odvjetnistva, jer se u takvim slucajevima on pokrece i vodi privatnom tuzbom..

tako da je vas brat mogao ako je htio, sam pokrenuti postupak protiv vas..

znate li sto o tome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ovako je to bilo.Brat me prijavijo 95 -te dasam mu ukra iz auta kutiju alata 94god i daje šteta tadašnja 2 500hrd i policija mene pozove ja dođem i no dđe i blba...ikod pretresa mog auta on kaže dasu 2 ključa za odvidavanj njegovi a ja tvrdim dasu moji za policiju je to dovoljno jer se poznaju pa meni prijava policija me prijavi po službenoj dužnosti prijavi DRO za krivično djelo privatne imovine -teškom krađom po čl. 126.st.2. u svezi čl.125.st.1 a kažnjivo po čl. 126.st.1. KZRH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Poštovani,

 

Zanima me kada nastupa zastara za kazneno djelo krađe (presuda je pravomoćna i određena je kazna zatvora od 6 mjeseci)?

 

Počinitelj je kazneno djelo počinio u Zagrebu ali trenutno živi u susjednoj državi (BIH). I želi bi kaznu odležati tamo. Da li je to moguće i pod kojim uvjetima?

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija