Jump to content

Hoće nam izgraditi cestu uz kuću!


putnica

Preporučene objave

Muž i ja imamo vikendicu na moru. Nema prilaz autom.

Prije par dana došao nam je lokalni investitor koji je već pokupovao zemlju oko naše parcele i rekao da bi on htio graditi cestu koja bi ili dijelom prolazila kroz rubni dio naše zemlje ili (ako na to ne pristanemo) oko nje.

Zauzvrat bi nam dao parkirno mjesto i neko obeštećenje.

Budući da nam plan kako je on to zamislio uopće ne odgovara, a njime bi se ili nama oduzeo komad parcele ili bi auti zujali non stop oko kuće – mi smo odlučili da mu ne damo suglasnost na gradnju te ceste. Bez prilaza autom i parkirnog mjesta smo živjeli i do sada, tako da nam to nije nužno. Cesta bi, ponavljam, graničila s našom parcelom tako da bi nam auti i pješaci doslovce «gledali u tanjur».

Napominjem da on ima mjesta da tu cestu probije i dalje od nas, tako da nam ne smeta, ali time gubi zemlju na kojoj je zamislio zgradu s apartmanima.

Pitanja:

1.može li investitor izgraditi cestu oko naše kuće bez naše suglasnosti? I može li nas na neki način natjerati da mi to potpišemo?

2.koliko daleko od naše međe smije biti cesta ili stambeni objekt?

 

Puno vam hvala!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo sam virnula u Zakon o izvlaštenju. htjela bih samo dodati da cesta koju taj investitor želi graditi nije projekt lokalne zajednice nego njega kao privatne osobe koja radi svojeg osobnog profita želi probiti cestu do apartmana koje bi gradio.

tamo gdje je on zamislio cestu uopće nije predviđena cesta nego puteljak. :-?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pravo na odbijanje suglasnosti imate, ali isto tako ima i on pravo na tuzbu i trazenje naknade stete koju ste mu prouzrociili odbijanjem suglasnosti, ako sam dobro shvatil cesta ide po njegovoj parceli ali uz vasu?

ako je tako vjerojatno ce dobiti tuzbu a vi placati naknadu stete jer je u pitanju njegova parcela a lokalna zajednica ima interes za izgradnjom ceste, a i ako nemate pristupni put ni vi do svoje kuce onda je upitna i vasa dozvola za objekt...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mi imamo pristupni put do kuće, ali ne autom nego pješice.

isto tako, imamo sve dozvole za vikendicu koja tamo stoji već 25 godina.

ne znam kakav bi bio interes lokalne zajednice budući da cesta već postoji, samo s druge strane. radi se o osobnom interesu tog poduzetnika jer inače bi on mogao pomaknuti trasu ceste malo dalje - ali on to neće jer bi ostao bez komada zemlje za apartmane.

mislim da nije nevažno ni to da bi cesta išla doslovce uz našu ogradu. ne znam baš je li to u skladu sa zakonima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija