Jump to content

Pretplata uzdržavanja


Koky555

Preporučene objave

Znači situacija je ovakva

Pretplatio sam uzdržavanje za dvoje male djece koje sam uplačivao njihovoj zakonskoj zastupnici (majci djece). 

U više navrata sam htio da se dogovorim s majkom djece koja nije htijela nikakav dogovor i rekla je da ju tužim pa sam je tužio. 

Naravno da sam dobio tužbu ali sada što je meni ne shvativo djeca su mala od 7 godina i fina kaže da ne mogu sjest mami na račun pošto je ona samo zakonska zastupnica nego djeci moram sjest od 7 godina na račun pošto su oni I i II optuženi a majka samo zakonska zastupnica (meni nikakve zdrave pameti i sada ne znam šta da radim). 

Screenshot_20211209_121459.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Alimentacija se uplaćuje u korist djece, a ne majke, a kako su maloljetna i kako nemaju poslovnu sposobnost tako imaju zakonskog zastupnika, a što je u ovom slučaju majka. Tako da je sve u skladu sa zakonom.

Da li ste i dalje dužni uplaćivati alimentaciju? Kako je došlo do ove pretplate? Pitam, radi mogućnosti prijeboja potraživanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa za sada nosam dužan plačat ali vidjet čemo šta će bit. 

Preplatio sam je iz razloga što sam ja putem trajnog naloga uplačivao uzdržavanje za dvoje djece i to 4 mjeseca nakon čega je majka djeca otišla u FINU i zatražila izravnu naplatu navodeći da nisam uplačivao uzdržavanje za djecu. Sva sreća plaću dobivam iz državnog proračuna pa je sve vidljivo gdje i koliko je uplačeno. 

Znači ja sada s tim rješenjem koje imam ne mogu mami djece sjest ma račun i tražit povrat novca? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Koky555 je napisao:

zatražila izravnu naplatu navodeći da nisam uplačivao uzdržavanje za djecu.

Očito ste postupali po čl. 210. Ovršnog zakona i tražili proglašenje ovrhe nedopuštenom? Niste tražili odgodu prijenosa zaplijenjenih sredstava na račun majke?

prije 21 sati , Koky555 je napisao:

Znači ja sada s tim rješenjem koje imam ne mogu mami djece sjest ma račun i tražit povrat novca? 

Ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija