Jump to content

Ovrha po kreditnoj kartici


Mimi01

Preporučene objave

Lijep pozdrav, imam problem. Suprug ima dug po kreditnoj kartici, oko 11 tisuća kuna. Dogovorili smo sa njima obročnu otplatu ali oni su nas unatoč tome dali na ovrhu. Plaćali smo uredno svaki mjesec dogovoreni iznos i zbog toga nas je to bas zateklo. Ako to ode na ovrhu mi nećemo imati mogućnost plaćati drugi kredit. Dosta je velik, oko 130 tisuća kuna. Zanima me jel nekome u skorije vrijeme otisao tako veliki iznos na ovrhu? Moze li banka meni kao supruzi uzet jedinu nekretninu? suprug nema nista na sebi. Bas me sada strah..sta dalje? Jučer stigao prijedlog za ovrhu od strane jb za tih 11 tisuća i jos razni nameti za to. Pise ovrha općenito na imovini,sta to znači

uređeno: od Mimi01
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Mimi01 je napisao:

Zanima me jel nekome u skorije vrijeme otisao tako veliki iznos na ovrhu?

Ima i većih iznosa za ovrhu.

prije 3 sati , Mimi01 je napisao:

Moze li banka meni kao supruzi uzet jedinu nekretninu?

Vi ste nositelj kredita? Banka se upisala u zk sa založnim pravom? 

prije 3 sati , Mimi01 je napisao:

Pise ovrha općenito na imovini,sta to znači

Da je ta ovršna isprava podobna za ovrhu preko FINA-e i poslodavca.

prije 2 sati , Mimi01 je napisao:

Dali ove zadužnice sto je potpisao znači administrativnu zabranu ili samo da mogu sjesti na račun bez javnog bilježnika?

Oboje.

prije 3 sati , Mimi01 je napisao:

Pise ovrha općenito na imovini,sta to znači

Da.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam ja nositelj kredita. Dakle ako ga blokiraju prvo ide administrativna zabrana a ostali čekaju na fini? To će onda potrajati..budući da on nema nista na svom imenu. On ima 2 kredita u toj banci, za jedan ce se naplaćivati administrativnom zabranom a drugi? Kako se to rjesava? Čeka na fini iako je riječ o istoj banci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Mimi01 je napisao:

Dakle ako ga blokiraju prvo ide administrativna zabrana a ostali čekaju na fini?

Da, ako žele čekati.

prije 3 minuta, Mimi01 je napisao:

On ima 2 kredita u toj banci, za jedan ce se naplaćivati administrativnom zabranom a drugi?

Ako ga otkažu onda prisilno ovrhom na pokretninama, nekretnini, autu itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Mimi01 je napisao:

Zar nije jedina nekretnina zastićena?

Nije.

prije 1 minutu, Mimi01 je napisao:

Nasa situacija je malo čudna, mi smo zapravo bili u braku do 2013g kuću sam kupila poslije

Ova bi nekretnina za njegov dio mogla biti predmet ovrhe, ali tek nakon što bi vjerovnik dokazao da se radi o bračnoj stečevini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Mimi01 je napisao:

Ne razumijem kako ako sam ju kupila poslije

prije 7 minuta, Borbena7 je napisao:

Nije.

Ova bi nekretnina za njegov dio mogla biti predmet ovrhe, ali tek nakon što bi vjerovnik dokazao da se radi o bračnoj stečevini.

Kako to uopće dokazuju? Mi nismo u braku odavno a dug ce recimo biti od sada

 

Sad sam jako zabrinuta, ne znam sta da radim. Uz blokiran račun ne znam koliko bi mogli dodatno uplaćivati. Nadam se da nam neće dirati kuću ako se budu naplaćivali administrativnom zabranom za ovaj kredit ili mogu i jedno i drugo?, ovi ostali dugovi su manji..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Neće Vam dirati kuću dok otplata preko plaće bude redovna.

Malo sam se umirila. Jos da pitam,moze li se zaštićeni račun napraviti unaprijed, mi smo već dobili prijedlog za ovrhu ili moramo čekati prvo da nas ovrše? Budući da za 15 dana ne mozemo naći 11tisuća

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija