Jump to content

Dolazak na spor sam ili sa odvjetnikom


anonimno

Preporučene objave

Vodila sam spor sa tuženom i spor sam dobila, no tužena se žalila i zakazan mi je novi.Tužena na parnice dolazi sama, a ja sam zastupljena od odvjetnika.Međutim,preskupo mi je i nisam u mogučnosti plačat ponovno odvjetnika.Zanima me da li mogu i ja također sama dolazit na parnice, da li odvjetniku moram otkazat punomoć,,,, :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

 

Naravno da možete sami dolaziti na ročišta, pa nije zakonska obveza da u postupku angažirate punomoćnika, odnosno odvjetnika, Prema članku 79 Zakona o parničnom postupku, stranka može sama obavljati radnje u postupku ako je poslovno sposobna. Članak 89 Zakona o parničnom postupku propisuje da stranka MOŽE preko punomoćnika poduzimati radnje u postupku, odnosno preko odvjetnika...jer punomoćnik prema čl. 89a, može biti samo odvjetnik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Punomoć se ne poništava, nego se otkazuje ili opoziva. Nemojte koristiti termine za koje ne znate njihovo značenje....nešto poništiti znači poništiti i sve pravne posljedice, odnosno ako stranka poništi punomoć poništava i sve radnje koje je do tada odvjetnik poduzeo...niste stručni za ovaj odgovor pa ga ubuduće nemojte i davati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija