Jump to content

problem trave-zna li itko sta


anonimno

Preporučene objave

U 5. mjesecu prosle godine pala sam sa cca 50 grama marihuane, iduci dan prekrsajni sud mi je odredio kaznu od 6 mjeseci lijecenja, zanima me posto dobivam razlicite i zaista kontradiktorne informacije, hoce li protiv mene bit podignuta kaznena prijava, do sada mi nista nije dolazilo. Odvjetnik mi je rekao da moze, ali da i ne mora! hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da si u mojoj nadleznosti dobio bi 2 mjeseca zatvora. 50 grama nije malo, a i postavlja se pitanje odakle si nabavio. Sigurno nisi htio to odati policiji pa ne ocekuj oprevise razumjevanja.

Da ti sve ne bi bilo crno, posto nisi uhvacen na mom podrucju, mozda se izvuces uz uvjetnu ako ti je tu prvo jazneno djelo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

nije on idiot već ne koristi marihuanu pa ti zato ne može kvalitetno odgovoriti

 

zato nemoj očekivati od takvih neke pametne komentare

niti ih nazivaj idiotom

oni jednostavno ne duvaju niti razumiju duvku

on se čudi kako je 50 grama za osobnu upotrebu a čudim se i ja jer meni ni to ne bi bilo dosta kad se poželim

:-o

kako se puritanci ne sablaznili rećui ću da se šalim hehehehehehehe

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Beznačajno djelo iz čl.28:

"Nema kaznenog djela iako su ostvarena njegova zakonska obilježja ako je djelo očito beznačajno s obzirom na način postupanja počinitelja, njegovu krivnju i nastupjelu posljedicu za zaštićeno dobro i pravni sustav."

 

Dakle smatra se da je jedan gram neka minimalna količina koja nije toliko opasna, ali bome 50 grama je već veća kolićina koja se može poprilično upotrebljavati i zato nije beznačajna.

To ti je slično kao kad kod nekog nađu jedan metak i sanduk metaka - razlika je dakle velika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru.

ja imam još pitanja ako smijem pitati.

i nadam se da ćete imati strpljenja,

ma da nisam siguran hehe, ali ajd da probamo

 

evo ovako

na zarezu

http://www.zarez.hr/121/zariste9.htm

sam čitao da se prijašnjih godina u praksi primjenjivalo načelo svrhovitosti,

pa se za osobnu upotrebu ako je okrivljenik uspio dokazati, izricala veoma blaga kazna

zapravo optužnice su se odbacivale, te su zbog trenda porasta takvog kaznenog djela zapravo sami suci tražili izmejnu zakona,

što je logično jer se zbog popularnosti rekreativne upotrebe marihuane pravosuđe strahovito opterećuje

 

e sad moje pitanje je

što ako netko koristi 50 grama za naprimjer kolače,

ili za čaj, ili koristi sjemenke kao corn flakes?

ili čak za izradu svetog ulja za koje mu zapravo prema knjizi izlaska treba 2,8 kg,

ili osoba 50 grama koristi kroz duže razdoblje?

ili koristi kao lijek nakon kemoterapije pa #### ko turčin jer ne može izdržat bol?

ili mu je nađena marihuana u paketićima zbog sorti a ne zbog dilanja?

 

dakle količina jeste veća ali još uvijek ne prelazi preko granica člana 28 ili?

da li se prema novim izmjenama zakona može primjenjivati načelo svrhovitosti?

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ovo što ste naveli ipak ne stoji. Kako sam rekao beznačajno djelo kod marihuane je oko 1 gram(evenutalno i do 3 grama) i ne možeter reći "imao sam 50 grama za kolače ili sam samo malko svaki dan uzimao.

 

Što se tiče "terapije protiv boli" za to ni lječnici ne prepisuju marihuani, bveć razmne druge narkotike koji su zakonom predivđeni (apaurin, marfij....). Dakle lječnici nisu pali s neba i s razlogom je marihuana ilegalni pripravak.

 

Načelo svrhovitosti je nešto drugo, ali da ne duljimo, u slučaju koji vi navodite ne dolazi u obzir

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

također bih još komentirao

da je po vašem (medijski nametnutom) shvaćanju ove teme

i načinu donošenja odluke

evidentno

da je ilegalnost marihuane zapravo daleko veći problem

nego njezina moguća štetnost

 

nemojte me krivo shvatiti nemam ništa protiv vas

samo se ne slažem sa vašim stavom

koji u najčešćem slučaju predstavlja mišljenje suda(ca)

a koje je daleko važnije od mog građanskog mišljenja

no, koje se, kao takvo, mora također mora uzeti u obzir i kvalitetno demantirati argumentima a ne moralnim propovijedima

 

kako god, tematika o kojoj raspravljamo jest daleko ispred prioriteta kojima se naš državni sustav bavi

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma lega o čem ti pričaš-stav sudaca? da razjasnimo suci i drž odvjetnici su dužni postupati po zakonu, a zakon nisu donjeli oni, već hr sabor kao zakonodavno tjelo ove zemlje. nemaju suci drž odvjetnici imati svoj stav , nego je njihovo da postupaju po zakonu i basta.

iz tvojih komentara ja zaista suosjećam s tobom jer si rođen u krivoj državi, al još uvijek se stigneš odselit u nizozemsku gdje nećeš imati takovih problema na pameti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

još uvijek se stigneš odselit u nizozemsku gdje nećeš imati takovih problema na pameti

 

I u Nizozemskoj je trava zabranjena izvan coffe-shopova. Zbog tog "masovnog neznanja" i porasta ovisnika Nizozemska preispituje svoje stavove o travi i drogama, jer uz to imaju i "droga-turiste" koji su sve samo ne kvalitetni turisti. Neću ni spominjati da ilegalno tržište narkotika u Nizozemskoj upravo zbog tog raširenog mišljenja o libelrnoj Nizozemskoj, cvate kao nikada i organizirani narko -kriminal je strelovitm usponu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koji zakon oni trebaju provoditi

173

ili 18 iz povelje o ljudskim pravima?

 

Kazneni zakon i čl. 173.

jer on je već i njegove odredbe usklađen sa svim ostalim ...

 

kome pravo, kome nije..

idu izbori, birajte, glasajte, preko zastupnika se izborite za promjene..

oni koji provode zakone drže ih se i provode, kad dođu izmjene, onda njih provode i tako to u praksi ide..

 

teorija je potpuno druga stvar, i tu bi se većina složila da nije usklađena sa praksom i nema veze sa životom..ali, to je već pitanje za filozofiju ili politiku, ne za podforum kazneno pravo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

shvaćam da rasprava kako zakoni nisu usklađeni sa stvarnim životom spadaju pod filozofija, politika...

 

no što se tiče pravnih savjeta, i volje za drugačijim zakonom

jel to ide po onoj tezi kako ste rekli, izbori, stranke, predstavnici i svi ostali divni izumi demokracije ili postoji neki drugačiji put

naprimjer pučki pravobranitelj

jel se građani ne mogu njemu žaliti ako su prava slobode ugrožena?ili čak vjerska prava? evo primjer iz engleske http://www.cannabisassembly.org/

 

u španjoslkoj je čak jedan okružni sudac odobrio uzgoj kanabisa pod zaštitom policije i svaka biljka ima ime osobe koja ju uzgaja bez izbora, stranaka i tako to

 

da li ovdje ima neki pravni lijek?

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija