Jump to content

laptop na pravosudnom ispitu?


popay

Preporučene objave

nije mi bitno, već primjetih po ostalim pričama s pravosudnog da se može dogovarati sa ostalim kolegama što ćeš i kako napisati u presudi (kao svi skupno pišu) pa i je čudno tj. smiješno malo to s mobitelima..ali ok..pa nismo u srednjoj školi.. eto toliko glede toga.. ali ipak hvala kolega na odgovoru..

kad ideš na ispit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala kolegice na toj dobroj vijesti..

Nadam se da me neće niko čudno il poprijeko gledat ak dođem sa laptopom... Jedan moj kolega koji je polagao prošle godine komentirao je kako je na pismenom bio kandidat sa mobitelom koji on može samo sanjat i kako ništa nije znao.... sram ga bilo !...

 

 

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iako pismeni sam po sebi nije bitan, jer ionako mozes donijeti sve i svasta, nije mi jasno zasto dopustiti da se na pismeni dio ispita donese laptop.

 

Ako je cilj oduzimanja mobitela onemogućavanje komunikacije, onda je prijenosno racunalo sredstvo komunikacije neusporedivo s mobitelom. Stavis u laptop Wlan karticu, a pola tvog ureda/suda/kolega sjedi u obliznjem kaficu, pije kavu i pise ti presudu.

 

Bilo bi logicnije da za one silne novce sto uzimaju kupe neke pc kante za 1500 kn s pristupom na NN i zajednickim pisacem, tako da presudu pises na racunalu, a ne da ti ruka otpadne od tri sata pisanja. Cijena potrebne opreme otplati se naknadom dvadesetak polagaca, a traje bar deset godina. Tako bi nama bilo lakse pisat, a njima citat. No kakva nam je organizacija, sreca nasa sto ti ne daju glinene plocice i klin.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ko se nebi sjetio Wlan kartice !!...naravno... al nije mi cilj komunikacija i pomoć nekog "vanjskog" nego jednostavno je puno lakše kliknuti mišem i pronači ono što ti treba nego listati i tražiti u toj "salati" papira presudu koja će ti poslužiti...

 

Što se tiče prijedloga o nabavci računala te pisanju presuda na taj način, ne vjerujem da bi se itko našao ožalošćen tim rješenjem.... Stoga kolege.... vičite...tražite... to u današnje vrijeme nebi trebalo bit nešto nenormalno ili neizvedivo... :čeka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iskreno, puno bi mi veća korist od laptopa na pravosudnom bila "komunikacija sa vanjskim svijetom" nego spašavanje od kopanja po "papirnatim" presudama. a, neš ti muke, iščeprkat presudu :-o

iovako, i da je imaš u lap. treba je ipak ručno napisati

al nije mi cilj komunikacija i pomoć nekog "vanjskog" nego jednostavno je puno lakše kliknuti mišem i pronači ono što ti treba nego listati i tražiti u toj "salati" papira presudu koja će ti poslužiti...

ma daj molim te, pričaj ti to nekom drugom... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lipi moji,

 

sto se ovog tice, kolega ima stvarno dobru ideju. Zato predlazem da se svi organiziramo i pokrenemo peticiju u kojoj bi trazili da se presude pisu na kompjuteru- uostalom zar i ispitivacima ne bi bilo lakse gledati u tako napisane presude.

 

S obzirom na to koliko svi novaca placamo za ispit ne bi ih ubija trosak printanja presuda s diskete ili cd-a.

 

Jeli tko ima kakvu ideju kako bi ovo realizirali?

ili jos vaznije: sto mislite o ovom? :idea: :misli::hekla:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja se slazem..!! ali pretpostavljam da bi to znacilo kako oni moraju opremiti neku prostoriju sa kompjuterima sto bi za Ministarstvo predstavilo veliki trosak...pa sumnjam da bi se peticijom to postiglo....jer mislim da svi novci koji se dobiju od uplate za PI ide ispitivacima..onda opet mozda sam u krivu.. :-D:-):-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se ne varam- prosjecni kompjuter kosta 5 000 Kn- pa to i nije bas toliki trosak

 

..to je tocno..mislim da se cak moze naci za 3.500,00kn neki malo slabiji..ja bih isto rado zeljela da naprave takvu neku prostoriju..makar nek odskrinu vrata pa ce tehnologija sama uci u zgradu (mogli bi polagaci sami nositi svoj laptop, sigurna sam da bi se svi snasli..kupili ili ga posudili)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se vašim mišljenjem da bi kakvih par, pa makar i starih kanti dobro došlo, nabavka istih ministarstvu ne bi predstavljala ni najmanji problem

 

vidim, svi ste informatički osviješteni, eto i ja sam (da nisam ne bi me ovdje bilo), ali nije takva strašna muka i problem napisati presudu rukom, u konačnici je svejedno, glavno da štima

 

puno, puno veći problem, a i muka je usmeni dio, pa mi nije baš jasno što ste toliko zapeli za te kompove

 

ok, lakše, jednostavnije...sve pet, ali vjerujte, pisanje presude rukom, na kompu ili na glinenim pločicama, toliko je nebitna stvar u odnosu na usmeni dio

e kad bi se taj dao nekako olakšati, to bi već bilo nešto ;-)

u očekivanju usmenog, nakon rukom napisane presude, pozdrav svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

slažem se vašim mišljenjem da bi kakvih par, pa makar i starih kanti dobro došlo, nabavka istih ministarstvu ne bi predstavljala ni najmanji problem

 

vidim, svi ste informatički osviješteni, eto i ja sam (da nisam ne bi me ovdje bilo), ali nije takva strašna muka i problem napisati presudu rukom, u konačnici je svejedno, glavno da štima

 

puno, puno veći problem, a i muka je usmeni dio, pa mi nije baš jasno što ste toliko zapeli za te kompove

 

ok, lakše, jednostavnije...sve pet, ali vjerujte, pisanje presude rukom, na kompu ili na glinenim pločicama, toliko je nebitna stvar u odnosu na usmeni dio

e kad bi se taj dao nekako olakšati, to bi već bilo nešto ;-)

u očekivanju usmenog, nakon rukom napisane presude, pozdrav svima

 

ministarstvo ima problema i sa nabavom informatičke opreme za ljude koji tamo rade, tako da ovo već spada u domenu SF

 

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija