Jump to content

Obiteljska nekretnina (više vlasnika) savjet


auris777

Preporučene objave

Pozdrav 

Živim u obiteljskoj kući,koja se djeli na dva dijela (moju majku i njenu sestru) .Majka živi na katu kuće a sestra sa obitelji u inozemstvu i ne dolazi gotovo nikad.

Ja sa svojom obitelji živim u jednom od stanova u prizemlju (60tak m2) a drugi je (30m2) je ostavljen tetki ako bi se pojavila da ima gdje doci.

Kao i svaka kuća i ova treba nužna ulaganja (novi krov,zid kraj kuce) ja bih napravio i roštilj,popločao dvorište,popravio ogradu itd..

Roditelji na katu nemaju ambicije za neka ulaganja,i ne žele o tome ni pričati sa tetkom nekad se kao krov planira izmjeniti i ti je to.

Moja sestra također ne živi u kući i nema ambicije za ulaganje, obnavljanje.Dolazi svako par mjeseci i bude danima kod roditelja na katu.

Jedino ja faktički živim, ulažem u "svoj" dio, sve sam renovirao,uredio.

Papirološki ništa nije riješno podjela kuće je tabu tema.Majka ne želi o tome pričati sve radi mira sa svojom sestrom.Ja usmeno imam pravo na ovaj svoj dio koji sam uredio i to je to...

Kakav je vaš savjet vezano za ovu problematiku? Kako se ponašati,ulagati, raditi.

U budućnosti je najizglednije da ce u cijeloj kući samo moja obitelj ostati u mom djelu od 60tak m2..

Tetka je dobrostojeća i kao emotivno je vezana za kuću..pa je sigurno nebi mogao isplatiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija