Jump to content

Kako izbaciti punoljetnog zaposlenog sina iz stana


ciovo1

Preporučene objave

Poštovanje

Pitala bi za savjet 

Prije 10 godina ustupila sam sinu sa obitelji na korištenje stan u kući,ne plaćaju ništa,niti režije,razveli su se nakon čega sam mu rekla da bude li imao drugu curu,ne dovede nego ide kod nje.

Sada čujem  od drugih ljudi da neka cura živi s njim u stanu

Zanima me sljedeće:

Mogu li i po kojoj osnovi tražiti da ona  ili oboje ne budu u stanu,hoću li trebati na policiji potpisati da je primam kao što sam prije 10 godina i što ako ne potpišem,a oni se npr.vjenčaju

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Pravo stanovanja

Moje,odnosno imam riješenje o nasljeđivanju ,ugovor ne postoji samo usmeni dogovor,nakon njihovog razvoda sam mu rekla da sljedeću ne dovede već ide kod nje,na što se on oglušuje ,ipak je doveo curu koju je upiznao preko interneta bez da me obavijestio o njenom boravku u stanu

Ps.

Za nju sam saznala od drugih ljudi

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Poštovanje

Imam problem,meni ne rješiv pa molim savjet što učiniti

Sin koji je u mome stanu doveo curu,upoznao preko neta

Uglavnom od kada je ona tamo,ne radi,odnosno povremeno,a sada čujem i da kradu hranu okolo po selu,ponudila sam mu dio novca od prodaje stana da iseli,ne želi novac ,

Sa svim susjedima sam u dobrim odnosima i žao mi što se to događa

Postoji li način da ih izbacim,ne plaća ništa (režije),nemamo nikakav ugovor o korištenju

Što se dešava ako napravim prijavu da je u stanu nepoznata osoba,jer će njihov argument biti da mu je to cura,a navodno da ima i droge

Molim hitan odgovor

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , ciovo1 je napisao:

Postoji li način da ih izbacim,ne plaća ništa (režije),nemamo nikakav ugovor o korištenju

Da, sudskim putem tražiti iseljenje.

prije 22 sati , ciovo1 je napisao:

Što se dešava ako napravim prijavu da je u stanu nepoznata osoba,jer će njihov argument biti da mu je to cura,

Ništa, ovo se ne rješava preko policije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Policija kaže da odem u mjesto i napravim prisilnu odjavu

Što time dobivam?

Odnosno što se u tom slučaju dešava,odjavim,a oboje i dalje ostanu gdje jesu

Hvala

Ps.nije mi jasno što dobijam prisilnom odjavom,njemu sam prije 10-12 godina potpisala da može tu biti i ništa više,za tu njegovu curu znam samo ime,a vjerovatno je prijavila boravište kod njega  jer onda ne moram ništa potpisat

Hvala

Sudskim putem s obzirom na naše sudove trajat će godinama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , ciovo1 je napisao:

Odnosno što se u tom slučaju dešava,odjavim,a oboje i dalje ostanu gdje jesu

Ništa. Opet Vam preostaje samo sud.

prije 19 sati , ciovo1 je napisao:

njemu sam prije 10-12 godina potpisala da može tu biti i ništa više

Potpisali ste da na toj adresi prebiva ili boravi i to je to.

prije 19 sati , ciovo1 je napisao:

tu njegovu curu znam samo ime,a vjerovatno je prijavila boravište kod njega  jer onda ne moram ništa potpisat

Ne može se nitko prijaviti bez suglasnosti vlasnika nekretnine.

prije 19 sati , ciovo1 je napisao:

Sudskim putem s obzirom na naše sudove trajat će godinama

Ako neće dobrovoljno iseliti, tada nemate druge opcije osim sudskim putem potraživati svoja prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

1. Osoba koja živi u mom stanu,bez moga znanja i suglasnosti (bez obzira što je nju sin doveo) krši li zakon ZOV-a o nepovredivosti doma

2.navedena osoba se zaključava i ja kao vlasnik nemogu ući u svoj stan,a ne želi se udaljiti da li je to kažnjeno djelo po čl.122 st. 1 i 2 KZ

Može li policija uz moje pismenu privolu  ući u moj dom i zatražiti od navedene osobe da se udalji

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

poštovanje

u stanu živi sin 38 godina,doveo djevojku 19 godina,koja je tamo bez moje suglasnosti  kao vlasnika stana ,na upozorenje odvjetnika,na moje pismeno i usmeno upozorenje da napuste objekat -oglušuju se ,napominjem da ne snose nikakve troškove,(ja i brat plaćamo režije),nakon moje kaznene prijave zbog narušavanja nepovredivosti doma (ja ne mogu doći u svoje),a nakon njihovog lažnog iskaza policiji ODO je odbacilo moju prijavu i uzelo policijsko izvješće kao relevantno bez da je policija  provjerila njihove navode iako su više puta izlazili na uviđaj zbog krađa,jer od kada je ona kod njega,on ne radi i prisiljeni su krasti po okolnim objektima i vrtovima,naravno nema dokaza,nitko ne vidi,samo sumnja ,čime je ugrožen ugled cijele obitelji

Na žalost niti jedan odvjetnik na čijem je to području ne želi uzeti slučaj ,odnosno tužbu za vlasničko iseljenje iz razloga što je tamo i droga (prvi susjed s kojim su jako ,jako dobri i čine usluge jedan drugom )

Na koji način mogu njih odnosno sina izbaciti iz stana kako bi došla do svojeg,jer sam u mirovini i namjeravam se tamo preseliti,a ne mogu zbog nje,jer ona priječi ulaz,a on staje u njezinu obranu,čak je nasrnuo da me udari,ali je bio spriječen od strane brata .

Ako je moguće molim hitan odgovor 

hvala

uređeno: od ciovo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija