Jump to content

Razvod


korisnik88

Preporučene objave

Pozdrav, 

Nalazim se u slijedecoj situaciji. Imam se namjeru razvesti od supruga koji je ovisnik. U zadnjih nekoliko godina cesto ide na odvikavanja ili u bolnice ili u komune. Nigdje ne prodje program do kraja nego odustane i vrati se. Ovih dana ima ponovno dogovoreno da ide na lijecenje u bolnicu a nakon nje odmah u komunu. 
Da ne objasnjavam nasiroko; zivot s ovisnikom je neizdrziv, od nesigurnosti, straha, nestaja novaca, lazi..imamo dvoje maloljetne djece i zivimo u stanu od njegove majke, iako nismo sluzbeno na toj adresi prijavljeni, niti ja, niti djeca niti on, nego svi na adresi gdje zive i njegovi roditelji. 
Njegovi roditelji me apsolutno podrzavaju i pomazu mi.
Ono sto me zanima je sto mi je prvo ciniti? 
Je li mi pametno naci odvjetnika? Kako mi odvjetnik moze pomoci? 
Sto mogu ucekivati od centra za soc.skrb u smislu nadzora i dodijeljenog skrbnistva?
Ukoliko je stan od njegove mame, mogu li dobiti sluzbeno da (ukoliko meni bude dodijeljeno skrbnistvo) u rjesenju pise kako samo djeca i ja mozemo zivjeti na toj adresi a on na nekoj drugoj? 
Da li da njega pricekam da se vrati s ljecenja pa da zajedno odemo predati zahtjev za razvodom ili da sama poduzmem sve?  
Moram napomenuti da i on vidi kako ne mozemo vise funkcionirati i da vise nema smisla ostajati u takvom braku. Samo ipak strah s moje strane postoji, hoce li se njemu nesto okrenuti u glavi da ne pristane na razvod kada se vrati s ljecenja, s kojeg je vrlo upitno kakav ce se vratiti..

Zahvaljujem svima na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija