Jump to content

Zastara za tužbu zbog pogrešnog liječenja


eyubix

Preporučene objave

Poštovani, u travnju 2021. godine mi se dogodilo jaki bolovi u kralježnici, te sam završio u bolnici, gdje sam zbog odlaganja dijagnostičko - terapijskih postupaka završio kao nepokretan u invalidskim kolicima.

Zanima me koliki je rok zastare d amogu pokrenuti postupak / tužbu za nadoknadu zbog pogrešnog liječenja?

Moram li pokrenuti kazneni postupak ili sam ozahtjev za traženjem odštete?

Hvala puno na odgovoru.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, eyubix je napisao:

Poštovani, u travnju 2021. godine mi se dogodilo jaki bolovi u kralježnici, te sam završio u bolnici, gdje sam zbog odlaganja dijagnostičko - terapijskih postupaka završio kao nepokretan u invalidskim kolicima.

Zanima me koliki je rok zastare d amogu pokrenuti postupak / tužbu za nadoknadu zbog pogrešnog liječenja?

Moram li pokrenuti kazneni postupak ili sam ozahtjev za traženjem odštete?

Hvala puno na odgovoru.

 

Ukoliko sumnjate da je počinjeno kazneno djelo na Vašu štetu zbog liječničke pogreške tada možete podnijeti kaznenu prijavu nadležnom državnom odvjetništvu ili policiji. Uz kaznenu prijavu prilažete i odštetni zahtjev. To ne morate, doduše, učiniti i možete neovisno od kaznenog postupka u građanskoj parnici radi naknade štete protiv bolnice potraživati naknadu štete koja Vam je nastala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija