Jump to content

Ponavljanje kaznenog djela nametljivog ponašanja


Kiwi6

Preporučene objave

Poštovani, interesira me dali je moguće izbjeći izvršenje zatvorske kazne unatoč ponavljanju djela nametljivog ponašanja prema istoj osobi
tijekom izvršavanja uvjetne kazne zatvora. Prilikom pravomoćne presude nisu određene mjere zabrane približavanja i zabrane kontakta s žrtvom.  Od pravomoćne presude je prošlo manje od 6. mjeseci a kazna zatvora, koja je zamijenjena za uvjetnu kaznu iznosi manje od godinu dana.

Dakle, prilikom vremena provjeravanja u trajanju od jedne godine izvršeno je isto kazneno djelo prema istoj osobi. Kaznena prijava je podnesena te je dijelo priznato prilikom ispitivanja.

Ponajprije me interesira dali je moguće dobiti mjere zabrane približavanja i kontakta, na to novu uvjetnu kaznu zatvora bez izvršenja kazne zatvora koja je dodijeljena u prethodnoj presudi, ili u presudi koja slijedi.

Hvala 

uređeno: od Kiwi6
Pravopisna pogreška
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Kiwi6 je promijenio naziv u Ponavljanje kaznenog djela nametljivog ponašanja
prije 14 sati , Kiwi6 je napisao:

Poštovani, interesira me dali je moguće izbjeći izvršenje zatvorske kazne unatoč ponavljanju djela nametljivog ponašanja prema istoj osobi
tijekom izvršavanja uvjetne kazne zatvora. Prilikom pravomoćne presude nisu određene mjere zabrane približavanja i zabrane kontakta s žrtvom.  Od pravomoćne presude je prošlo manje od 6. mjeseci a kazna zatvora, koja je zamijenjena za uvjetnu kaznu iznosi manje od godinu dana.

Dakle, prilikom vremena provjeravanja u trajanju od jedne godine izvršeno je isto kazneno djelo prema istoj osobi. Kaznena prijava je podnesena te je dijelo priznato prilikom ispitivanja.

Ponajprije me interesira dali je moguće dobiti mjere zabrane približavanja i kontakta, na to novu uvjetnu kaznu zatvora bez izvršenja kazne zatvora koja je dodijeljena u prethodnoj presudi, ili u presudi koja slijedi.

Hvala 

Sud nije dužan opozvati uvjetnu osudu ako je kazna do godine dana, ali je dužan za novo kazneno djelo ili izreći kaznu i izvršiti je ne mijenjajući prijašnju uvjetnu osudu ili kaznu iz ranije osude uzeti kao utvrđenu te zajedno s novom kaznom izreći jedinstvenu kaznu i uvjetnu osudu. Sigurnosnu mjeru svakako može izreći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija