Jump to content

prevara u trgovini


zašto.još.i.ovo

Preporučene objave

Poštovani,

molim vas za pomoć oko jedno slučaja. Ne znam da li postoje slični slučajevi ali sigurno ću dobiti od vas ispavan, stručan i iskren odgovor.

Znate one snižene proizvode u trgovinama koje su snižene jer je rok danas ili sutra pa su na npr. 50% snižene?

Šta ako skinem tu naljepnicu pa sa tim jeftinijim bar codom i prelijepim preko bar coda istog ili nekog drugog prehrambenog proizvoda i dođem na blagajnu i blagajnica provuče, artikl prođe i naplatim traženi iznos po računu?

Ili sam na samoposlužnoj trgovini pa provučem prelijepljeni bar cod i tamo isto prođe. Platim ili gotovinom ili karticom.

Šta ako se to ponavljalo mjeseca dana sa različitim proizvodima u istom dućanu? očito će na inventuri jednog artikla biti više a neki drugi artikl će faliti.

Ako dođe do provjeravanja artikla, da li se u tom slučaju počinju pregledavati snimke ako postoje?

Da li postoji stvarno skniranje lica kod tih samoposlužnih blagajni? i da li imaju mogućnost povezati u tom trenutku naplaćene, neke, proizvode sa karticom ili tom osobom?

Zanima me, koliko to daleko može ići u provjeravanju i koje su posljedice svega toga?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija