Jump to content

Pokretanje ovrhe - pitanje


omicito

Preporučene objave

Suprotno struji većine pitanja na ovom podforumu, postavljam pitanje kao vlasnik d.o.o. koji ima nenaplaćena dugovanja.

Još od 2. mjeseca ove godine imam nenaplaćeno dugovanje u manjem iznosu (<500 kn). Dužnik mi stalno obećava da će uplatiti, pa je zaboravio, pa je taman u banci i slične gluposti. Nije mi toliko do tog iznosa, koliko ne želim da me se pravi budalom.

Izdan je račun na ime dužnika. Problem je što nemam nikakav drugi podatak osim imena i prezimena. Uspio sam saznati još i  adresu i grad koji ne pišu na računu.

Na računu ne piše datum dospijeća, niti onaj tekst da je "račun ovršna isprava i prema njemu se može zatražiti ovrha".

Postoji li ikakva mogućnost da pokrenem ovrhu? Postoji li mogućnost da saznam podatke? Podaci koje imam su ime i prezime, adresa i broj mobitela.

 

Hvala :)

uređeno: od omicito
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo sam googlao pa mi nešto nije jasno. Na linku stoji da su račun i izvadak iz poslovnih knjiga vjerodostojne isprave. Ovrhe na temelju vjerodostojne isprave se, na temelju ovdje napisanog, podnose javnom bilježniku. 

Misli li se tu na račun koji ima potpune podatke dužnika i onaj tekst da je "račun ovršna isprava" ili je nešto drugo posrijedi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija