Jump to content

Odvajanje brojila za struju


Ywana999

Preporučene objave

Pozdrav

Prije dva mjeseca kupila sam stan u privatnoj kući, na prvom katu, koji je bio dio jednog velikog stana, a sada je zasebna jedinica...Prilikom kupnje sam se kod prodavateljice i posrednice iz agencije raspitala u vezi brojila za struju i vodu i rečeno mi je da za stan ne postoji zasebno brojilo već samo kontrolno brojilo u prizemlju kuće gdje živi jedan suvlasnik, brat pok. supruga prodavateljice...U ugovoru je naznačeno da je brojilo zajedničko i da ga ja, kao kupac, imam pravo ishoditi o svom trošku, dakle nakon kupnje stana i prebacivanja vladništva na moje ime, jer bez vlasničkog lista ja ne mogu prebaciti ni troškove režija na svoje ime...Prodavateljica prodaje drugi stan na katu i potkrovlje koje je u roh-bau stanju i pokrenula je postupak odvajanja brojila usprkos tome što se ja nisam usaglasila sa tim jer još nisam uknjižena u zemljišniku i nemam vl. list i očekuje da sufinanciram njen potez, u protivnom prijeti da će na otići na HEP i tražiti da se uključi struja samo za stanove koje prodaje, a da će moj ostaviti bez struje, iako mi nije, pri kupoprodaji ni predočila da su plaćene režije i da je stanje čisto, bez dugova...U stanu sam, evo, već dva mjeseca, nikakve režije nisam dobila na uvid i čekam da se riješi moj vlasnički list na zemljišniku...Napominjem da je informacija agentice bila, glede troškova odvajanja brojila, da bi, u ovom slučaju ja platila polovicu cijene (oko 3500 kn) kad riješim vlasnički list, a to imam i napismeno...Nakon odlaska na HEP, prodavateljica mi je "prosula" cifru koliko će sve to doć kad ona pokrene, a to je 20000 kn (naknadno je to skočilo na 27000 jer se priključuje i stan u potkrovlju) i da bih ja trebala platiti min 10000 kn...Raspitala sam se kod ljudi koji se bave time i znaju više, i rekli su mi da ona to nema pravo učinit jer sam ja kupila stan sa strujom i vodom, a ni brojilo ni šifru ne mogu mijenjati dok ne dobijem vlasnički list...

Koja su moja prava? 

Unaprijed hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija