Jump to content

Prekid izdržavanja kazne zatvora - žalba na rješenje


Dajana P.

Preporučene objave

Pozdrav, molim za pokoji savjet.

 

Naime, otac je na izdržavanju kazne zatvora i ja sam kao njegov opunomoćenik zajedno sa odvjetničkim društvom pokrenula molbu za prekidom izdžavanja kazne, obzirom da boluje od teške akutne bolesti te mu se ne pruža pravilna zdravstvena zaštita. 

Stiglo je negativno rješenje, dakle molba je odbijena, rok za žalbu je 3 dana. 

Obzirom da nisam zadovoljna dosadašnjim radom odvjetnika, zanima me mogu li ja osobno napisati žalbu i hoće li ista biti uvažena? Drugog rješenja nemamo, u ponedjak žalba mora biti predana.

Molba je odbijena, jer je jedan liječnički dokument zaštekao u Središnjem uredu ministarstva pravosuđa i uprave, koji je bio namijenjen Ministarstvu branitelja i meni osobno. 

Ja sam pokušala taj dokument dobiti od očeve referentice, međutim ona navodi da službene spise ne možemo dobiti prije nego ih Središnji ured ne obradi i proslijedi dalje. Dokument je zapravo izmjenjeno mišljenje zatvorskog liječnika o očevoj bolesti, jer u trenutku pisanja prvog mišljenja nije bio očev liječnik niti je imao uvid u svu očevu medicinsku dokumentaciju. Dakle taj dokument sam ja trebala proslijediti sucu izvršenja, a u međuvremenu je donešeno rješenje na temelju prvog mišljenja. 

 

Molim Vas da me uputite što navesti u žalbi, obzirom da ja ne mogu trenutno priložiti taj dokument kojim bih potkrijepila svoje tvrdnje.

 

Hvala unaprijed! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalbu možete podnijeti kao srodnik u ravnoj lozi i ne treba Vam punomoć. U žalbi navedite upravo ovo što ste ovdje napisali i navedite sudu neka pribavi direktno od nadležnog tijela tu dokumentaciju, budući da je baš ona razlog za usvajanje molbe, a Vi je ne možete dobiti. I objasnite zašto je ne možete dobiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, legalex je napisao:

Žalbu možete podnijeti kao srodnik u ravnoj lozi i ne treba Vam punomoć. U žalbi navedite upravo ovo što ste ovdje napisali i navedite sudu neka pribavi direktno od nadležnog tijela tu dokumentaciju, budući da je baš ona razlog za usvajanje molbe, a Vi je ne možete dobiti. I objasnite zašto je ne možete dobiti.

U redu, hvala puno! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija