Jump to content

Upit za izdrzavanje kazne zatvora za pronevjeru


GShepard

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam pitanje vezano uz izdrzavanje kazne zatvora za pronevjeru cl. 233 st.2. Odbijena mi je zalba na drugostupanjskom sudu ovaj tjedan, te mi je potvrđena prvostupanjska presuda od 1 godine i 10 mjeseci zatvora, od toga 6 mjeseci bezuvjetno (zatvor) a ostalih godinu i 4 mjeseca uvjetno uz rok kusnje od 4 godine. Imam par pitanja ako bi mi netko mogao pomoci, unaprijed zahvaljujem.

1. Koliko moram cekati da mi se dostavi pravomocna presuda te koliko cu cekati od dostave pravomocne presude do naloga suca za javljanje u zatvor?

2. Dali cu morati na dijagnostiku u Remetincu? Pitam iz razloga sto citajuci ovdje na portalu nisam dobio potvrdu dali se gleda moja kazna bezuvjetna, jer realno sam dobio 6 mjeseci zatvora pa po tome nebi trebao na dijagnostiku ili se gleda ukupna kazna? Po nekoj logici trebala bi se gledati bezuvjetna kazna ali eto ako ima tko od pravnika ili netko tko zna sa sigurnoscu da mi da odgovor. 

3. Ukoliko bude bez dijagnostike, kako ce izgledati moje odsluzenje tih 6 mjeseci, inace sam iz Zagreba. Dali ce me drzati svih 6 mjeseci u Remetincu ili ce me poslati u Vukomerac?

4. Ukoliko me u najgorem slucaju ostave u Remetincu svih 6 mjeseci dali to znaci da necu imati povlastice koji imaju drugi zatvorenici koji su po ostalim kaznionicama i zatvorima koji imaju poluotvorene tipove, s obzirom da je Remetinac zatvoreni tip zatvora. 

5. Dali se po zakonu mora zatvorenik otpustiti iz zatvora nakon odsluzene kazne od 3/4. Moj odvjetnik mi je odgovorio da bi trebao izaci najkasnije nakon 5mjeseci i 1 tjedna odsluzene kazne. Ne znam odakle mu taj podatak pa cisto provjeravam.

Vjerojatno cu imati dodatna pitanja nakon Vasih odgovora.

 

Zahvaljujem jos jednom unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok, 

Nisam pravnik ali znam neke stvari. 

Presuda postaje pravomocna od dana kada Zup. Sud vrati presudu Opc. Sudu , isti potvrdi pravomocnost, to traje nekih mjesec dana .

Onda to ide dalje sucu izvrsenja Zup. Suda koji ce Vama poslati urucenu odluku o tome da Vas upucuje na kaznu zatvora u kaznionicu XY. I napise Vama i tocan datum  kada se Vi morate samostalno u toj kaznionici javiti na izdrzavanje kazne zatvora = 6 mjeseci kako se pisali.

Kazne do 6 mjeseci se izdrzavaju na mjestu prebivalista, to znaci najbliza kaznionica Vaseg prebivalista.

U Remetinec vjerujem da Vas nece poslati, jer tamo salju u istrazni zatvor ljude ili tko ima vecu kaznu od 6 mjeseci na dalje u diagnostiku. 

U Remetincu je zatvoren tip zatvora i tkz. "Ovlasti" nema, ponesti hrpu novaca gdje god budete poslani u zatvor, jer skoro sve pa cak i WC papir morat cete sami kupovati.

Nakon 2/3 kazne zatvora pisete ili Vi sami ili najbolje preko odvjetnika da Vas puste van, to je nakon 4 mjeseci u Vasem slucaju, ali ne smijete u zatvoru praviti probleme, niti biti kaznjeni stegovno inace Vas ne puste ranije van.

Moj savjet za Vas :

obratite se dobrom odvjetniku koji ce ili odugovlaciti Vas odlazak u zatvor : zbog obiteljskih obaveza, zbog posla, zbog bolesti itd.

Ili da na rijesenje suca izvrsenja koji Vas upucuje u zatvor pisete zalbu ili podnesak na to rijesenje :

trazite rad za opce dobro , 2 sata rad za opce dobro =je 1 dan zatvora u zamjeni. To je puno bolje za Vas , kod kuce ste i radite vani tamo gdje Vas poslalje sud ali morate uvjek dolaziti uredno i tocno i bezprijekorno svaki dan odraditi , u protivnom Vas direkt salju u zatvor i nema vise šale. 

 

Nadam se , da sam Vam pomogla, i svako dobro Vam zelim.

 

 

uređeno: od Spitfire
Zabranjeno reklamiranje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jos nesto mozete ciniti , a to je da u roku od 30 dana , znaci od kada ste primili presudu Zup. Suda , mozete podnjeti Ustavnu tuzbu preko odvjetnika. 

Znaci imate jos 3 tjedna za to. Trazite da Ustavni Sud ukine presudu Opc. Suda i Zup. Suda i trazite i povrat troska za Ustavnu tuzbu.

Kosta 5.000 HRK + 1.250 HRK PDV.

 

 

 

 

uređeno: od Spitfire
Zabranjeno reklamiranje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok Irmgard,

prvo zahvaljujem se na odgovorima, puno mi znaci pomoc. S obzirom na moju situaciju vec zadnjih godinu i pol proucavam zakone. Mislim da je po novom zakonu uvjetni otpust moguc nakon 3/4. Sto se tice Remetinca, nazalost koliko sam pratio presude i izvrsenja gotovo svi koji su iz Zagreba moraju se javiti tamo, pa ovi sa kaznom do 6 mjeseci idu ako imaju srece nakon tjedan ili dva u vukomerac, ako sam dobro upoznat to je jedini poluotvoreni zatvor u Zagrebu, a bilo je i slucajve gdje zadrze ljude svih 6 mj u Remetincu. Ali moje pitanje je da li se za tu dijagnostiku gleda samo bezuvjetna kazna koja je meni 6 mjeseci ili ukupna (bezuvjetn +uvjetna) koja je meni jednu godinu i 10 mjeseci. Po nekoj logici trebalo bi se gledati bezuvjetni dio, tih 6 mjeseci i po tome nebi trebao na dijagnostiku. Sto se tice ustavnog suda mislim da tu nema previse "kruha" za mene. Ali Vam hvala na savjetu.

Vezano uz clana KZ 55 rad za opce dobro, opet je pitanje da li se gleda ukupna kazna ili samo bezuvjetna (zatvorska) kazna, jer po tom clanku se moze traziti zamjena zatvora za opce dobro ako je kazna zatvora do godine dana.

Sto se tice odgode izvrsenja kazne zatvora isto znam da je uredjeno po zakona na osnovu cega se moze traziti odgoda, moj slucaj je da ja radim i zivim u inozemstvu vec zadnjih skoro 5 godina. Da li bi to mogao biti razlog za odgodom?

 

Oprostite na tolkim pitanjima ali eto priblizio mi se "sudnji dan".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite na smaranju, jos jedno pitanje, kada odem na odsluzenje te djelomično uvjetne kazne zatvora, da li cu morati biti svih 6mj u zatvoru? Pitam iz razloga sto sam nasao da po zakonu prijevremeni uvjetni otpust [3/4 kazne] nije primjenjljiv na neuvjetni dio kazne u mom slucaju 6mj djelomicno uvjetne kazne zatvor. Da li netko ima saznanja ili iskustva, isto Vas molim i za informaciju iz prethodnog upita. Jos jedno zahvaljujem se unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gleda se samo bezuvjezna kazna , to su tih 6 mjeseci zatvora.

I zaboravite ove 3/4 koje ste citali, i zapeli za knjige to nije stvarnost, nego opet pisem kako je EU praksa i u RH zatvorima= nakon 2/3 kazne znaci nakon vasih 4 mjeseca pisete Vi ili Vas odvjetnik da Vas puste van!!! Ako niste stegovno kaznjeni u zatvoru! 

I da,  super da radite to moze biti razlog za odgodu izvrsenja kazne.

Morate kontaktirati odvjetnika da ucini sta god moze da se odgodi odlazak u zatvor ili da podnese sucu izvrsenja da se zamjeni tih 6 mjeseci zatvora u rad za opce dobro.

Nema veze sto imate jos 1 1/2 uvjetne kazne sa stvarnom kaznom (6 mjeseci)

Ako imate curu ili zenu koja je trudna ili imate maloljetnu djecu i to bi bio razlog za odgodu odlaska u zatvor , jer ih Vi uzdrzavate, razumijete?

Ili ako ste jako bolesni , ili morate na operaciju i to je za odgodu kazne.

Obratite se dobrom odvjetniku .

Svako dobro Vam zelim.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija