Jump to content

Placanje poreza, strani drzavljanin


Antonella99

Preporučene objave

Pozdrav!

Ispricavam se jer otvaram novu temu.

Zamolila bih nekog da me uputi u proceduru placanja poreza stranih drzavljanja ako se radi o neregistriranoj samostalnoj djelatnosti (freelancer). 

Naime, drzavljanka sam BiH, udana za hrv. drzavljanina, sa privremenim boravkom od 2 godine. Odnedavno sam pocela raditi za jednu online skolu stranih jezika sa sjedistem u Berlinu. Htjela bih u Hrvatskoj placati poreze i obavezne doprinose, buduci da suprug i ja namjeravamo zivjeti u Hrvatskoj.

Na Poreznoj su me vec uputili na obrasce TPU (prijava rezidentnosti) i JOPPD. Takodjer su me uputili na neki knjigovodstveni servis u kojem bi mi pomogli popuniti te obrasce. U knjigovodstvenom servisu su mi rekli kako bih se prvo trebala prijaviti na Mirovinsko i zdrv. osiguranje kako bi uopce mogli popuniti obrasce, sto u Poreznoj nisu spomenuli.

Zamolila bih, dakle, da me neko uputi u proceduru kako poceti placati porez, gdje se trebam prijaviti, koje korake trebam poduzeti, itd.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija