Jump to content

Rastava braka i ponovno sklapanje / stranac


Utrina

Preporučene objave

Pozdrav. Drzavljanin sam Republike Srbije na stalnom boravku u RH. Bio sam oženjen državljankom RH, te smo se rastali. Želio bih sklopiti brak sa sadašnjom djevojkom koja je također državljanka RH. Prvi brak nije prijavljen u Srbiji. Nazvao sam matični ured, rekli su slijedeće: trebam prijaviti brak u Srbiji, prijaviti rastavu u Srbiji i onda zatražiti potvrdu o slobodnom bračnom stanju u Srbiji. E, sad, ako bih to prijavljivao pretpostavljam da bih nakon prijave rastave morao i slati dokumentaciju sudu u Srbiji radi priznavanje radtave u inozemstvu? Proces koji je s obzirom na pravosuđe u Srbiji ravan Sizifovom guranju kamena uz brdo. Da li da, s obzirom da nisam prijavljivao brak u Srbiji, jednostavno ponovno zatražim potvrdu o slobodnom bračnom stanju tamo i to je to? Oni nemaju uvid da sam ja sklapao brak u RH, a to je i tako uvjerenje da nisam u braku u Srbiji. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija