Jump to content

Odgoda stecaja, placanje duga


thaiStick

Preporučene objave

Firma mi je u blokadi zbog doprinosa koje nisam platila iz 2 i 3 mj 2020. Sve je završilo na sudu kao prijedlog za stecajni postupak. Dugovanje je 4500 a Fina je jos ubrojila 5000 kn predujma za stecajni postupak. Na prvom rocistu sam dobila odgodu pokretanja stecaja jer sam se dogovorila da cu prvotni porezni dug platiti do 15.1. Krenula sam otplaćivati. Sad me zanima što s tih 5000 kn predujma. Sutkinji sam pokazala ocevidnik i porezni dug. U telefonskom razgovoru s Finom oni vele da je to sve na sudu i da sutkinja mora odluciti. Ona veli da nema zakonsko uporiste dosuditi da ne trebam platiti tih 5 k. Ali stecajnog postupka nece biti pa mi placanje predujma nema smisla, ili se varam. Apsurd je da moram platiti Fini više nego što je samo dugovanje. Ima li možda konkretan slucaj iz prakse ili neki savjet? Sta da poduzmem. Do prvog rocista ce glavnica biti podmirena i nemam namjeru zatvarati firmu. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija