Jump to content

Suvlasništvo kuće


Bojana044

Preporučene objave

Poštovani,
Kuća je u Crnoj Gori, suvlasnici su u Hrvatskoj i Srbiji: 1/3 ujak ( bez djece), 1/3 na majku a 1/3 na mene. Ujak se igra sa nama, prijeti sudom, i išao bi na sud samo da nas ošteti, što nam je i otvoreno rekao. Mi smo svi za prodaju kuće, on to zna, i stavili smo kuću na oglas, ali ne po bilo kojoj cijeni jer nekretnina je na moru, velika je i vrlo poželjna, a njemu je bitno da brzo dobije bilo kakav iznos a ne realna cijena jer je star i bolestan i želi sam trošiti novce. Kako možemo da se zaštititi od ucjena, odlaska na sud i sl? Ja imam 3 maloljetne djece i da li pomaže ako darujem jednom ili svo troje moj dio i oni postanu suvlasnici? Ukoliko dođe e do suda, kako sud gleda na maloljetne suvlasnike vezano za prodaju istog, i kako funkcionira podjela nekretnine ukoliko ujak pokrene? I ukoliko je nekretnina na djecu, a dođe ozbiljan kupac, a deca nisu punoljetna, da li mogu ja zastupati djecu i prodati dio i kako to funkcionira? Mi smo mu nudili gotovinu da ga isplatimo jer mu se žuri ali je bio nezadovoljan iznosom iako nije bio mali. 
Srdačan pozdrav i hvala unaprijed na odgovoru. 

Bojana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija