Jump to content

Neodgovaranje na zahtjev za GO


Blakopa

Preporučene objave

Zanima me što se događa kada čelnik državnog tijela koji osobno odobrava ili odbija zahtjeve za korištenje godišnjeg odmora ignorira zahtjev za korištenje godišnjeg odmora. 

U slučaju da se zahtjev odbije postoji opcija da se službenik žali na odluku i pokrene neki postupak za zaštitu svojih prava, ali što u situaciji ako nema baš nikakvog odgovora?

Glavni dio godišnjeg odmora je reguliran rješenjem, a ostali dio se koristi naknadno u dogovoru sa poslodavcem. Svaki zahtjev za korištenjem preostalog dijela godišnjeg odmora, i to najkasnije do 30. lipnja iduće godine, se ili odobrava ili odbija. U organizaciji u kojoj radim čelnik tijela osobno odobrava takve zahtjeve, stoga ne postoji mogućnost obraćanja nekom tko je iznad njega unutar same organizacije. Koje opcije su mi na raspolaganju u slučaju da uputim zahtjev za korištenjem jednog dijela, ili cijelog preostalog godišnjeg odmora, a ne dobijem nikakav odgovor do datuma do kojeg zakonski trebam iskoristiti pravo na korištenje GO? 

uređeno: od Blakopa
Ispravak tipfelera
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 minuta, Blakopa je napisao:

Zanima me što se događa kada čelnik državnog tijela koji osobno odobrava ili odbija zahtjeve za korištenje godišnjeg odmora ignorira zahtjev za korištenje godišnjeg odmora. 

Smatra se da nije odobren.

prije 16 minuta, Blakopa je napisao:

a ne dobijem nikakav odgovor do datuma do kojeg zakonski trebam iskoristiti pravo na korištenje GO? 

Radnik može prenijeti u sljedeću kalendarsku godinu dio godišnjeg odmora, ako mu je bilo omogućeno korištenje toga odmora i radilo bi se o najtežem prekršaju poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija