Jump to content

Obustava ovrhe od strane suda


jurnalist

Preporučene objave

Pozdrav svima, trebam savjet

Sud je 17. 12. 2012. godine  donio Rješenje  o obustavi  ovrhe na pokretninama  i dao  zakonski rok ovrhovoditelju (Banci)  od 30  dana  da se očituje  o daljnjem postupanju ( po meni,  da  predloži novo sredstvo ovrhe, demantirajte ako sam u krivu). Ovrhovoditelj to nije  tada učinio.  Može  li sada  naknado  nastaviti  s  ovrhom?

Nadalje, ovih dana  Banka šalje poslodavcu moju Izjavu o pljenidbi plaće , koja je  bila sastavni  dio  dokumentacije kod podizanje  kredita  u siječnju  2008. godine. Traži  da  poslodavac započne  s  uplatama. Kredit  je podignut  te 2008. godine u  iznosu od 40.000 kuna, a  sada  je  cifra  od  70.000 kuna.  Dakle,  nije poslodavcu dostavljena  nikakva dokumentacija iz koje bi bilo vidljivo  koliko je plaćeno kredita i koliko je ostalo duga, kolike su kamate. Po meni, ono što su  oni poslali kao  iznos duga  može biti i proizvoljna cifra. 

Molim, ako netko zna kako  sada postupiti i što poduzeti, obzirom  da  mi je  već  zakonom  dopuštena  1/3 plaće  opterećena  a  ostatak  ide na  zaštićeni račun.  

Hvala  unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, jurnalist je napisao:

Može  li sada  naknado  nastaviti  s  ovrhom?

Može, ali sa posve novim ovršnim prijedlogom ili sa izravnom naplatom (to su i napravili, ali preko plaće).

prije 1 sat, jurnalist je napisao:

Nadalje, ovih dana  Banka šalje poslodavcu moju Izjavu o pljenidbi plaće

Lijepo, tako su prekinuli zastarni rok koji dan prije zastare.

prije 1 sat, jurnalist je napisao:

Dakle,  nije poslodavcu dostavljena  nikakva dokumentacija iz koje bi bilo vidljivo  koliko je plaćeno kredita i koliko je ostalo duga, kolike su kamate.

Poslodavac treba tražiti, osim te ovršne isprave u originalu da mu dostave specifikaciju potraživanja s obzirom na znatan protok vremena od nastanka obveze.

prije 1 sat, jurnalist je napisao:

Molim, ako netko zna kako  sada postupiti i što poduzeti, obzirom  da  mi je  već  zakonom  dopuštena  1/3 plaće  opterećena  a  ostatak  ide na  zaštićeni račun.  

Na ime čega i temeljem kakve isprave Vam je već opterećena plaća?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija