Jump to content

Prijevara u gospodarskom poslovanju - pretpostavljam


zeko_ma77

Preporučene objave

Platio sam jednoj tvrtki (j.d.o.o.) akontaciju od nešto više od 20000 Kn za građevinske radove koji su trebali započeti početkom listopada. Radovi nisu započeti, a vlasnik tvrtke me je obmanjivao kako će radovi uskoro početi. Čekao sam nešto više od mjesec dana, i ni tada nisam mogao dobiti informaciju kada će radovi početi. Potom sam mu rekao da ne mora dolaziti i da mi vrati novce. Novac do dan danas nije vraćen, niti ima naznake da će biti. Od kolege sam čuo da je vlasnik izjavio da "ima dobrog odvjetnika", znači spreman je na dugotrajno natezanje po sudovima.

Prije jedno 10 godina sam imao jedan spor gdje je tvrtka otišla u stečaj, ja nisam dobio ništa, a meni su naplaćeni odvjetnički troškovi od 10000 Kn, tako da me pomalo strah uopće ulaziti u nekakav spor.

Što napraviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 02. 12. 2022. u 10:00, zeko_ma77 je napisao:

Platio sam jednoj tvrtki (j.d.o.o.) akontaciju od nešto više od 20000 Kn za građevinske radove koji su trebali započeti početkom listopada. Radovi nisu započeti, a vlasnik tvrtke me je obmanjivao kako će radovi uskoro početi. Čekao sam nešto više od mjesec dana, i ni tada nisam mogao dobiti informaciju kada će radovi početi. Potom sam mu rekao da ne mora dolaziti i da mi vrati novce. Novac do dan danas nije vraćen, niti ima naznake da će biti. Od kolege sam čuo da je vlasnik izjavio da "ima dobrog odvjetnika", znači spreman je na dugotrajno natezanje po sudovima.

Prije jedno 10 godina sam imao jedan spor gdje je tvrtka otišla u stečaj, ja nisam dobio ništa, a meni su naplaćeni odvjetnički troškovi od 10000 Kn, tako da me pomalo strah uopće ulaziti u nekakav spor.

Što napraviti?

Mozda se radi o kaznenom djelo "prijevare", ako Vam je taj gazda nesto obecao, uzeo je Vas novac i niste dobili za sto ste platili.

Odite kod odvjetnika za kazneno pravo i pitajte njega dali moze napisati kaznenu prijavu sa Vasom dokumentacijom onda Vas to "samo" kosta 500 HRK + PDV i drzavno odvjetstvo vodi Sud protiv tog gazde i Vi predate u raspravi imovinskopravni zahtjev= da Vam taj , onda optuzeni gazda, isplati Vasih 20.000 HRK + kamate u roku XY.

Neka on prica da ima dobrog odvjetnika, to nije Vasa prepreka. Mozda samo laze da se vas plasi.

Sretno, probajte tako.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija