Jump to content

Vlasništvo zemljišta


anonimno

Preporučene objave

IMAM ZEMLJIŠTE KOJEMU SAM JA VLANSIK U KATASTRU DOK JE U GRUNOVNOJ VLASNIK BANKA TEMELJEM ZALOŽNOG PRAVA.

BUDUĆI GRADIM OBJEKAT NA TOM ZAMLJIŠTU I IMAM GRAĐEVNU DOZVOLU. NAIME IZ KOMUNALNOG PODUZEĆA POSTAVILI SU NEKI ŠAHT KOJI ME SMETA NA TOM POSJEDU BEZ IKAKOVE DOZVOLE ILI MOJE SUGLASNOSTI. KAKO SE NE MOGU DOGOVORITI SA NJIMA TRAŽIM NAKNADU ZA KORIŠTENJE ISTOG NA MOM POSJEDU A ONI MI ODGOVARAJU DA NISAM JA VLASNIK VEĆ BANKA. JESAM LI U PRAVU JA ILI ONI? DRUGO IMAM LI JA PRAVO PRIJAVITI IH ZA OMETANJE POSJEDA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ako imaš valjanu građevinsku dozvolu, ovlašten si graditi na naznačenoj čestici zemlje, jer u suprotnom nikada nebo dobio građevinsku. Ako je Vodovod neovlašteno ušao na čest. zem. na kojoj kaniš graditi, nije u pravu, jer ti je u ishodovanju građevinske dozvole Vodovod bio dužan u prethodnim suglasnostima( za lokacijsku) te u suglasnosti na projekat, dati svoje suglašće. Vidi što piše u tim dokumentima, pa ako ti vodovod nije uvjetovao ništa, ovlašten si tužbom o smetanju posjeda doći do svojih prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija