Jump to content

Jednostavi postupak stečaja potrošača


AnaMarija40cro

Preporučene objave

Poštovani 

Danas mi je stigao prijedlog od Fine za jednostavan postupak stečaja potrošača za osnovice koje zakonski ulaze u to. Ono što mene zanima čitajući poziv stoji da se nektretnine nemogu koristiti za namirenje vjerovnicima osim kada vjerovnici na koje se odnosi jednostavni postupak stečaja potrošača stupaju u ovršni postupak koji je već pokrenuo neki od tih vjerovnika radi namirenja novčane tražbine. E sad nije mi jasan ovaj dio kada mogu, jer vjerovnici već imaju pokrenute postupke kako da znam da li je pokrenuto za nekretninu? Naime vlasnik sam nasljeđene nekretnine i nikakve druge imovine nemam u vidu auta,oročenih sredstava itd...niti sam trenutačno u radnom odnosu. Ako prihvatim postupak stecaja da li ce oni za taj iznos ici na nekretninu,taj dio mi nije jasan. Da napomenem imam jos jednu osnovu placanja evidentiranu u fini ali ona nije navedena na popisu za stečaj jer prelazi zakonski iznos za jednostavni stecaj od 20.000,00 kn. Svaka pomoc bi bila dobrodosla da se ne zeznem sa prihvacanjem prijedloga i da mi za taj iznos uzmu nekretninu.

Hvala Vam na svakom odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, tina.cro je napisao:

E sad nije mi jasan ovaj dio kada mogu, jer vjerovnici već imaju pokrenute postupke kako da znam da li je pokrenuto za nekretninu?

Ako je pokrenuta ovrha na nekretnini, onda bi u zk u teretnom listu C trebala biti izvršena zabilježba pokrenutog ovršnog postupka.

prije 1 sat, tina.cro je napisao:

Ako prihvatim postupak stecaja da li ce oni za taj iznos ici na nekretninu,taj dio mi nije jasan

Neće, nekretnina neće biti predmet ovakvog sudskog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija